Minerały

Ładuję...
 1. Czytaj więcej »

  Cykoria – czym jest i jakie ma właściwości i zastosowanie?

  iebieskie Kwiaty Cykorii Rosną Na łodydze W Ogrodzie Kwiatowym. Koncepcja Uprawy Roślin Leczniczych

  Cykoria to roślina, która cieszy się uznaniem wśród zwolenników medycyny alternatywnej od wielu lat, a to wszystko za sprawą jej wszechstronnych prozdrowotnych właściwości. Stanowi ona prawdziwą skarbnicę substancji odżywczych, które wspomagają szereg procesów zachodzących w organizmie. Co dokładnie do zaoferowania ma ci cykoria? Na co pomaga i w jakiej formie ją przyjmować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

 2. Czytaj więcej »

  Amarantus – roślina o niezwykłych właściwościach odżywczych

  Indyjski Czerwony Amarantus Roślina Rosnąca W Letnim Ogrodzie.

  Amarantus to składnik, który zyskuje na coraz większej popularności. I nic w tym dziwnego – nie dość, że jest on atrakcyjny w smaku i obfituje w substancje odżywcze, to jeszcze wyróżnia się ogromną uniwersalnością – możesz dodawać go do rozmaitych dań, zarówno tych serwowanych na słodko, jak i na słono. Co jeszcze do zaoferowania ma ci amarantus? Jak jeść ten produkt i dlaczego w ogóle warto wdrożyć go do jadłospisu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

 3. Czytaj więcej »

  Potas – jaką pełni rolę w organizmie i jak go uzupełnić?

  Element k kompleks witamin i minerałów potasowych suplement diety fioletowe niebieskie tło

  Potas – w czym występuje, jakie są jego normy i kiedy warto go suplementować?

   

  Potas to jeden z elektrolitów niezbędnych dla utrzymania homeostazy. Ma on bezpośredni wpływ na funkcjonowanie układu mięśniowego, sercowo-naczyniowego i nerwowego. Bierze on udział w przekazywaniu impulsów elektrycznych, reguluje gospodarkę wodną i uczestniczy w wydzielaniu insuliny przez wyspy trzustkowe. Czym manifestuje się jego niedobór i nadmiar? Jakie produkty zawierają potas? I jak kształtują się jego normy laboratoryjne? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

  Spis treści:

 4. Czytaj więcej »

  Wapń – jak działa, w czym jest, jak dawkować?

  Świeże produkty mleczne, widok z góry

  Wapń – normy, źródła i właściwości

   

  Wapń to jeden z podstawowych minerałów, które należy dostarczać wraz ze zróżnicowaną dietą. Jest on niezbędny dla prawidłowego rozwoju kości i zębów, a także odgrywa istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Warto również wspomnieć, że nie pozostaje on bez znaczenia dla pracy serca i mięśni oraz podstawowych funkcji układu nerwowego. W czym jest wapń oprócz nabiału? I jakie są objawy i skutki jego niedoboru? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

  Spis treści:

Search engine powered by ElasticSuite