Himalaya

Himalaya

Początki firmy Himalaya sięgają 1930 roku, kiedy to jej założyciel - M. Manal – przebywał w Birmie. Podczas tego pobytu zauważył, że rozdrażnionym słoniom podawano pewną substancję, roślinę, która wywołuje u nich ukojenie. Okazało się później, że był to korzeń Rauwolfii żmijowej. Manala zafascynowało to zjawisko, dlatego postanowił przeprowadzić badania naukowe nad tą rośliną.


W 1934 roku, po szczegółowych badaniach i testach - na rynek trafiła Serpina®, pierwszy na świecie lek na nadciśnienie. Od tej pory firma nieustannie się rozwijała, do grona jej pracowników zaczęto przyjmować lekarzy i farmaceutów. Później jej siedzibę przeniesiono do Indii, do Bangalore. Filozofią marki Himalaya jest łączenie tradycyjnej medycyny ajurwedyjskiej z nowoczesną. Jej fundamentem są prowadzone nad ziołami i roślinami Ajurwedy badania. Firma początkowo chciała, by upowszechnić konsumentom dostęp do preparatów sprzyjających zdrowemu trybowi życia i długowieczności. Dzięki konsekwencji w dążeniu do swoich celów, Himalaya cieszy się uznaniem w środowiskach medycznych i nie tylko już w blisko 90 krajach na świecie.
Firma posiada zaawansowaną technologicznie fabrykę i centrum badań w mieście Bangalore. Tam w latach 90 XX wieku zaczęła produkować suplementy zdrowotne dla zwierząt hodowlanych, później wypuściła na indyjski rynek linię osobistych preparatów zdrowotnych. Następnie powstała „Companion Care range”, czyli produkty dla zwierząt domowych. W 2003 roku zaczyna istnieć dział „Wellness”. Ten sam rok staje się również przełomowy dla Himalaya z innego względu, bowiem wtedy firma otrzymuje certyfikat ISO 9001: 2000 na design, produkcję i marketing ziołowych produktów zdrowotnych. Nie jest to jedyne zaszczytne wyróżnienie posiadane przez tę markę. W 2006 roku została ona odznaczona przez Brytyjski Instytut Zarządzania Jakością certyfikatem ISO 14001:2004 za gospodarkę środowiskową.
Himalaya to szeroki wachlarz zdrowotnych produktów, które służą między innymi pielęgnacji jamy ustnej i ciała, zachowaniu dobrego samopoczucia, pamięci, wspierają walkę ze stresem oksydacyjnym, poprawiają funkcje narządów wewnętrznych i wiele innych. Żaden z spośród asortymentu produktów Himalaya Wellness nie zawiera cukru, sztucznych barwników i aromatów, konserwantów, soi i składników mlecznych. Linia Bacopa Wellness pozwala wyciszyć umysł i pomaga w medytacji. Bowel Wellness z kolei ma korzystny wpływ na czynność układu oddechowego oraz wykazuje właściwości oczyszczające i tonizujące. Ponadto wspiera funkcjonowanie pracy układu pokarmowego. Men’s Wellness wspiera zdrowie mężczyzn, Urinary Wellness zawiera substancje, wpływające na pracę nerek, natomiast Joint Wellness wspiera stawy, a Skin Wellness zapewnia zdrowy, promienny wygląd skóry. Linia NEEM GURU to kosmetyki, które pomogą w naturalny sposób uporać się z trądzikiem. Himalaya oferuje również produkty do pielęgnacji skóry i zębów, stworzone z naturalnych ziół.
Podsumowując, Himalaya to marka godna zaufania, której celem jest przekazanie społeczeństwu dóbr tradycyjnej medycyny ajurwedyjskiej. Produkuje ona suplementy diety i kosmetyki w oparciu o naturalne rośliny i zioła z podnóża Himalajów. O wysokiej jakości oferowanych preparatów świadczą liczne certyfikaty i wyróżnienia oraz fakt, że firma ta posiada własny zakład produkcyjny i przeprowadza liczne kontrole i testy dotyczące czystości i bezpieczeństwa.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 25 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 25 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący
Search engine powered by ElasticSuite