Resweratrol

Resweratrol to bardzo silny antyoksydant, który ze względu na swoje możliwości interakcji z receptorami estrogenowymi jest klasyfikowany jako fitoestrogen. Wymiata on wolne rodniki z organizmu i wycisza stany zapalne, dzięki czemu jest uważany za substancję antystarzeniową o dużym potencjale. Jak działa resweratrol? Dlaczego warto go stosować? I po jakie preparaty z jego zawartością sięgać?

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 20 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 20 wyników

Ustaw kierunek malejący

Resweratrol – właściwości

 

Resweratrol to jeden z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów. Można go znaleźć w winogronach, ciemnej czekoladzie, kakao, żurawinie, pistacjach, morwie, orzeszkach ziemnych i czerwonym winie – jednak odznacza się on w nich niską biodostępnością. Przypisuje mu się całe spektrum własności, wśród których prym wiodą te anti-ageing. Jednak to nie jedyne jego zalety. 

 

Powyższy związek chemiczny wykazuje działanie przeciwzapalne, które opiera się na skutecznej neutralizacji wolnych rodników. Dzięki temu kompleksowo wspiera on zdrowie narządów, tkanek i komórek. Doniesienia ze świata nauki wskazują również na jego potencjał antynowotworowy. Co więcej, usprawnia on wydolność organizmu, przeciwdziałając spadkom energii.

 

Jakie są inne prozdrowotne właściwości resweratrolu? Na przykład ma on pozytywny wpływ na układ krążenia – zapobiega on gromadzeniu się blaszki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych i zmniejsza ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych, w tym zawału i udaru mózgu. Ponadto usprawnia on cyrkulację krwi, poprawia metabolizm węglowodanów i lipidów, przyspiesza detoksykację i spowalnia procesy starzenia się organizmu.

 

Resweratrol – dawkowanie

 

Jeśli chodzi o dawkowanie resweratrolu, należy trzymać się zaleceń producenta umieszczonych w ulotce lub na opakowaniu konkretnego preparatu. Resweratrol Aliness, na przykład, przynosi najlepsze efekty przy 1 kapsułce dziennie – podobnie jest w przypadku resweratrolu Swanson. Jeśli dysponujesz produktem Aura Herbals Resvadrop Resweratrol w kroplach, przyjmuj go w ilości 16 kropli dodanych do wody, soku lub innego chłodnego płynu.

 

Resweratrol – przeciwwskazania

 

Kto powinien unikać resweratrolu? Przeciwwskazaniem do ich stosowania jest anemia, ponieważ substancja ta zmniejsza wchłanianie żelaza z pożywienia. Ponadto wchodzi ona w interakcję m.in. ze statynami, środkami przeciwbólowymi oraz lekami hipotensyjnymi, przeciwzakrzepowymi, przeciwgrzybiczymi i przeciwhistaminowymi. Jeśli nie wiesz, czy możesz włączyć do swojej kuracji resweratrol, zasięgnij porady specjalisty.

 

Resweratrol w ciąży

 

Ze względu na niewystarczającą ilość badań nad resweratrolem w grupie ciężarnych, nie poleca się jego zażywania przyszłym mamom. Jeśli zależy ci na jego suplementacji w tym okresie, skonsultuj ten pomysł z lekarzem prowadzącym. Przyjmowanie go na własną rękę nie jest dobrym pomysłem.

 

Resweratrol – preparaty

 

MyBionic posiada w swojej ofercie resweratrol w tabletkach, proszku oraz kroplach. Pamiętaj, że stawiamy na współpracę wyłącznie z zaufanymi producentami, którzy przestrzegają najwyższych standardów wytwórczych.

 

Resweratrol – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z resweratrolem w kapsułkach:

 

  • Aliness Resweratrol z NMN (30 kapsułek),
  • Swanson Resweratrol (30 kapsułek),
  • Olimp Resweratrol Gold Vita-Min anti-OX Super Sport (60 kapsułek),
  • Singularis Naturalny Resweratrol (60 kapsułek),
  • Medica Herbs Protokół podstawowy: Andrografis, Resweratrol, Vilcacora (60 kapsułek).

 

Tabletki z resweratrolem

 

Przykładowe preparaty z resweratrolem w tabletkach:

 

  • Jarrow Formulas Resveratrol Synergy (60 tabletek),
  • Holland & Barrett Resweratrol (60 tabletek).

 

Resweratrol – krople

 

Przykładowy preparat z resweratrolem w kroplach:

 

  • Aura Herbals Resvadrop Resweratrol (30 ml).

 

Resweratrol – cena

 

Ile kosztuje dobrej jakości produkt z resweratrolem? Cena specyfików w MyBionic zależy od ich formy i producenta. Za produkt resweratrol Swanson, na przykład, zapłacisz 35,90 zł za 60 kapsułek, natomiast zakup resweratrolu Aliness to koszt rzędu 59,90 zł za 60 sztuk, a resweratrolu Olimp – 79,90 zł za tę samą objętość. Preferujesz opcję w tabletkach lub kroplach? W takim razie postaw na Jarrow Formulas Resveratrol Synergy w cenie 73,90 zł lub Aura Herbals Resvadrop Resweratrol za 25,90 zł.


Pamiętaj, że w naszym sklepie znajdziesz także inne antyoksydanty, w tym beta-glukan, glutation, kwercetynę i cierpką wiśnię. Ponadto czekają tutaj na ciebie inne suplementy diety. Do wyboru masz adaptogeny, tran, oleje, grzyby, batony białkowe, boostery azotu, odżywki carbo, zdrową żywność oraz witaminy i minerały. Bogata oferta sprawia, że łatwo dopasujesz nasze produkty do swoich potrzeb. Pamiętaj, aby odwiedzić również zakładkę z promocjami i zapisać się do naszego newslettera, który daje ci 5% zniżki na wszystkie preparaty.

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite