Ashwagandha (żeń-szeń indyjski)

Ashwagandha, czyli żeń-szeń indyjski, to roślina znana ze swoich wszechstronnych właściwości, cenionych w medycynie ajurwedyjskiej od tysięcy lat. Trudno się dziwić, że jej popularność nie słabnie aż do dzisiaj – okazuje się bowiem, że zawarte w niej substancje nie tylko skutecznie redukują stres i regulują sen, ale również wspomagają szereg ważnych procesów zachodzących w ludzkim ciele. Co dokładnie w sobie kryje i jaki wpływ na organizm wykazuje ashwagandha? Działanie tej rośliny jest wręcz imponujące!

Ładuję...

Wyświetlasz 1-24 z 68 produktów

Ustaw kierunek malejący

Wyświetlasz 1-24 z 68 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Ashwagandha – właściwości

 

Jakie działanie na organizm wykazuje ashwagandha? Właściwości lecznicze tej rośliny są niezwykle wszechstronne. Jest ona szczególnie ceniona przez osoby zmagające się z zaburzeniami snu, obniżonym nastrojem, przewlekłym stresem i lękiem oraz spadkiem energii. Ponadto poprawia ona koncentrację, korzystnie wpływa na funkcje seksualne, zwiększa wydolność, niweluje stany zapalne w organizmie, reguluje poziom glukozy we krwi i usprawnia pracę tarczycy. 

 

Ashwagandha – dawkowanie 

 

Dawkowanie ashwagandhy zależy od rodzaju preparatu, który posiadasz, dlatego zawsze powinieneś trzymać się zaleceń producenta podanych w ulotce lub na opakowaniu. Ashwagandha Swanson, ashwagandha Olimp i ashwagandha Aliness, na przykład, powinny być stosowane w ilości 1 kapsułki na dobę, natomiast ashwagandha Noble Health w żelkach przynosi najlepsze efekty przy 2 sztukach dziennie. Jeśli chodzi o ashwagandhę w płynie JOY DAY, jej optymalna dzienna porcja wynosi 10-15 ml.

 

Ashwagandha – skutki uboczne 

 

Jakich skutków ubocznych można spodziewać się po zażyciu żeń-szenia indyjskiego? Działaniem niepożądanym najczęściej występującym wśród spożywających go osób jest ból brzucha, mdłości, wymioty oraz inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Co więcej, mogą pojawić się reakcje alergiczne w postaci świądu lub pieczenia skóry. Jeśli w trakcie przyjmowania ashwagandhy – proszku, kapsułek, płynu, żelek lub tabletek – zauważysz jakiekolwiek niepokojące symptomy, przerwij kurację i skontaktuj się z lekarzem. 

 

Ashwagandha – przeciwwskazania

 

Kto powinien zrezygnować z suplementowania żeń-szenia indyjskiego? Przeciwwskazaniem do sięgania po ashwagandhę w proszku, tabletkach, kapsułkach lub innych formach jest uczulenie bądź nadwrażliwość na jakiekolwiek składniki zawarte w zakupionym preparacie. Warto mieć świadomość, że ashwagandha wchodzi w interakcje z niektórymi medykamentami, osłabiając lub nasilając ich działanie. Mowa m.in. o lekach nasennych, uspokajających i przeciwpadaczkowych.

 

Ashwagandha dla kobiet

 

Jako że ashwagandha korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną, jest szczególnie polecana kobietom zmagającym się z napięciem przedmiesiączkowym oraz uporczywymi objawami menopauzy. Okazuje się bowiem, że składnik ten skutecznie poprawia nastrój, niweluje zmęczenie i zwiększa libido. MyBionic posiada w swoim asortymencie specjalną ashwagandhę dla kobiet firmy Panaseus, wzbogaconą o ekstrakt z liści malin i czerwonej koniczyny. 

 

Ashwagandha w ciąży 

 

Do tej pory pojawiło się zbyt mało badań na temat bezpieczeństwa stosowania ashwagandhy w ciąży, dlatego przyszłe mamy powinny z niej zrezygnować lub omówić kwestię jej spożywania ze swoim lekarzem. 

 

Ashwagandha dla dzieci

 

Nie zaleca się podawania ashwagandhy dzieciom, ponieważ do tej pory nie ustalono bezpiecznej i skutecznej dawki dla najmłodszych. Każdą decyzję o wdrożeniu jej do suplementacji warto wcześniej skonsultować z pediatrą.

 

Ashwagandha dla mężczyzn

 

Mężczyźni – podobnie jak kobiety – mogą osiągnąć wiele korzyści z zażywania żeń-szenia indyjskiego. Składnik ten reguluje poziom testosteronu, zwiększa wydolność fizyczną i poprawia potencję.

 

Ashwagandha – preparaty 

 

Na rynku suplementów diety znaleźć można rozmaite specyfiki z żeń-szeniem indyjskim. W MyBionic dostępne są kapsułki, płyn i tabletki z ashwagandhą spełniające najwyższe standardy jakości i pochodzące od najbardziej zaufanych producentów.

 

Ashwagandha – kapsułki 

 

Przykładowe preparaty z ashwagandhą w kapsułkach

 • Aliness Ashwagandha (100 kapsułek), 
 • Now Foods Ashwagandha (180 kapsułek), 
 • Jarrow Ashwagandha (120 kapsułek), 
 • Swanson Ashwagandha (100 kapsułek), 
 • Olimp Ashwagandha (30 kapsułek), 
 • Panaseus Ashwagandha dla Kobiet (50 kapsułek), 
 • Trec Ashwagandha (60 kapsułek), 
 • Trec Ashwagandha Max (60 kapsułek),
 • Noble Health Ashwagandha (60 kapsułek), 
 • Hepatica Ashwagandha (90 kapsułek), 
 • Osavi Ashwagandha (120 kapsułek), 
 • Sigularis Ashwagandha Forte (60 kapsułek), 
 • ForMeds Ashwagandha (60 kapsułek), 
 • Aura Herbals Ashwagandha (30 kapsułek), 
 • Doctor’s Best Ashwagandha (60 kapsułek). 

Ashwagandha – tabletki

 

Przykładowe preparaty z ashwagandhą w tabletkach

 • Intenson Ashwagandha Anti Stress (90 tabletek), 
 • Intenson Ashwagandha BIO (200 tabletek), 
 • OstroVit Ashwagandha (200 tabletek), 
 • Essence Ashwagandha (90 tabletek). 

Ashwagandha w płynie

 

Przykładowy preparat z ashwagandhą w płynie

 • JOY DAY Probiotyk Ashwagandha (500 ml). 

Ashwagandha – żelki

 

Przykładowy preparat z ashwagandhą w żelkach: 

 • Noble Health Ashwagandha (60 żelek). 

Ashwagandha – cena

 

Koszt zakupu ashwagandhy w MyBionic zależy od kilku różnych czynników, w tym firmy, objętości oraz formy (np. ashwagandha do picia, w kapsułkach, w tabletkach). Ashwagandhę Trec Vitality, na przykład, otrzymasz za jedyne 36,90 zł, natomiast ashwagandha Now Foods dostępna jest za 93,90 zł. Preferujesz ashwagandhę Hepatica, Jarrow Formulas lub ForMeds? W naszym sklepie zamówisz je kolejno za 31,90 zł, 91,90 zł i 41,90 zł. Wiedz, że na naszej stronie dostępne są również inne adaptogeny, a także zioła, superfoods, probiotyki, oleje oraz witaminy i minerały. Zanim wrzucisz je do wirtualnego koszyka, koniecznie zajrzyj do zakładki z promocjami!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite