Blog

Ładuję...
 1. Czytaj więcej »

  Rokitnik – na co pomaga i dlaczego warto go stosować?

  Widok z góry na połowę rokitnika w białej misce na ciemnoczerwonym stole

  Rokitnik pospolity to roślina porastająca nadmorskie tereny Europy i Azji. Dzięki swoim licznym właściwościom prozdrowotnym szturmem zdobył on świat suplementów diety – i nic w tym dziwnego. Wykazuje on kompleksowy wpływ na ludzki organizm, w tym układ odpornościowy, sercowo-naczyniowy i pokarmowy. Co wyleczy rokitnik? Jakie są jego największe zalety? I dlaczego warto pić sok z rokitnika każdego dnia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

   

 2. Czytaj więcej »

  Kombucha – co to jest i dlaczego warto ją pić?

  Słoiki wypełnione kombucha na białym tle

  Kombucha to delikatnie musujący fermentowany napój wywodzący się z Chin. W procesie jego przygotowania bardzo ważną rolę odgrywają bakterie i drożdże, dzięki czemu zyskuje on iście prozdrowotną moc. Co to jest grzyb kombucha? Jakie ma właściwości? I w jaki sposób go spożywać, aby osiągnąć jak najwięcej korzyści? Tego wszystkiego, a nawet więcej dowiesz się z niniejszego artykułu!

   

 3. Czytaj więcej »

  Żylaki odbytu (hemoroidy) – przyczyny, objawy i najskuteczniejsze metody leczenia

  Człowiek trzymający kaktus za plecami na wysokości pośladków

  Hemoroidy, zwane również guzkami krwawniczymi, to struktury naczyniowe wyściełające kanał odbytu. Ich funkcją jest uszczelnianie tego odcinka układu pokarmowego, umożliwiające sprawowanie kontroli nad oddawaniem stolca i gazów. W wyniku przekrwienia dochodzi do zwiększenia ich objętości i wystąpienia szeregu nieprzyjemnych dolegliwości. Jak sobie pomóc w przypadku powiększonych hemoroidów odbytu

 4. Czytaj więcej »

  Jelito grube – budowa, funkcje i najczęstsze schorzenia, które je dotykają

  Lekarz z wyciągniętymi rękami do przodu i trzymający na nich narysowane jelito

  Jelito grube to część układu pokarmowego łącząca jelito cienkie z odbytem. Jego sprawne funkcjonowanie ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie – warunkuje nasz nastrój i oddziałuje na odpowiedź immunologiczną, ale nie tylko. Jaka jest jego budowa i funkcje? Jakie schorzenia najczęściej dotykają tego odcinka układu trawiennego? I jakie są najpowszechniejsze objawy chorób jelita grubego? Tego wszystkiego, a nawet więcej dowiesz się z niniejszego artykułu.

   

 5. Czytaj więcej »

  Ketoza – co to jest i jak ją osiągnąć?

  Pokarmy Zawierające Naturalną Witaminę B9 Awokado Brokuły Szpinak Pietruszka Fasola Orzechy w misce na białym tle

  Ketoza to stan metaboliczny organizmu, w którym przestaje on czerpać energię z glukozy i przestawia się na jej pobieranie z kwasów tłuszczowych. Można osiągnąć ją zarówno postem, jak i dietą wysokotłuszczową o niewielkim udziale węglowodanów. Co to jest ketoza? Jak się objawia? I dlaczego u niektórych podnosi ona poziom cholesterolu LDL? Tego wszystkiego, a nawet więcej dowiesz się z niniejszego artykułu.

   

 6. Czytaj więcej »

  Chia – korzyści zdrowotne, wartości odżywcze, zastosowanie

  Zdrowe Nasiona Chia Z Bliska Znak Chia.

  Nasiona chia od lat cieszą się ogromną popularnością wśród polskich konsumentów, zwłaszcza tych stawiających na zdrowe odżywianie. Nic w tym dziwnego – nie dość, że można wyczarować z nich wiele ciekawych przysmaków, to jeszcze obfitują w szereg cennych substancji odżywczych. Co jeszcze do zaoferowania mają ci niepozorne ziarenka chia? Kto powinien wdrożyć je do jadłospisu, a dla kogo nie są one wskazane? Poznaj najważniejsze informacje na temat nasion chia – właściwości i przeciwwskazań, skutków ubocznych oraz możliwości ich zastosowania w kuchni!

   

 7. Czytaj więcej »

  Rozmaryn – właściwości lecznicze, działanie i zastosowanie

  Rosnący pęk rozmarynu

  Rozmaryn to składnik, który regularnie gości w naszych kuchniach, ponieważ należy do grupy popularnych przypraw. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wykazuje on szereg prozdrowotnych właściwości i znajduje zastosowanie w kosmetyce. Co dokładnie do zaoferowania ma ci świeży rozmaryn i rozmaryn suszony? I dlaczego warto sięgnąć po olejek z rozmarynem? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

 8. Czytaj więcej »

  Cykoria – czym jest i jakie ma właściwości i zastosowanie?

  iebieskie Kwiaty Cykorii Rosną Na łodydze W Ogrodzie Kwiatowym. Koncepcja Uprawy Roślin Leczniczych

  Cykoria to roślina, która cieszy się uznaniem wśród zwolenników medycyny alternatywnej od wielu lat, a to wszystko za sprawą jej wszechstronnych prozdrowotnych właściwości. Stanowi ona prawdziwą skarbnicę substancji odżywczych, które wspomagają szereg procesów zachodzących w organizmie. Co dokładnie do zaoferowania ma ci cykoria? Na co pomaga i w jakiej formie ją przyjmować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

 9. Czytaj więcej »

  Amarantus – roślina o niezwykłych właściwościach odżywczych

  Indyjski Czerwony Amarantus Roślina Rosnąca W Letnim Ogrodzie.

  Amarantus to składnik, który zyskuje na coraz większej popularności. I nic w tym dziwnego – nie dość, że jest on atrakcyjny w smaku i obfituje w substancje odżywcze, to jeszcze wyróżnia się ogromną uniwersalnością – możesz dodawać go do rozmaitych dań, zarówno tych serwowanych na słodko, jak i na słono. Co jeszcze do zaoferowania ma ci amarantus? Jak jeść ten produkt i dlaczego w ogóle warto wdrożyć go do jadłospisu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

 10. Czytaj więcej »

  Czarnuszka – na co pomaga? Działanie i właściwości

  Nasiona Czarnego Kumina Z Kwiatem Na Starym Białym Drewnianym Tle

  Czarnuszka to roślina, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród zwolenników medycyny alternatywnej, a to wszystko za sprawą jej wszechstronnego działania na organizm. Co dokładnie do zaoferowania ma nam czarnuszka? Jak jeść ten składnik, żeby móc w pełni skorzystać z jego wyjątkowych właściwości? Kto powinien sięgnąć po czarnuszkę, a dla kogo nie jest ona wskazana? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

 11. Czytaj więcej »

  Anoreksja – objawy, które towarzyszą chorobie

  Zbliżenie kobiety z zaklejonymi ustami trzymającej burgera

  Pierwsze objawy anoreksji są bardzo łatwe do przeoczenia, w szczególności jeśli problem dotyczy naszych bliskich. Choroba ta dopada nierzadko młode osoby – najczęściej kobiety – i wiąże się z rygorystycznym ograniczeniem spożywanych kalorii spowodowanym zaburzonym postrzeganiem własnego ciała. Jak manifestuje się to schorzenie? Jak rozpoznać je u dzieci? I jakie są objawy anoreksji bulimicznej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

   

 12. Czytaj więcej »

  Celiakia – co to jest za schorzenie i jak się objawia?

  Młoda kobieta cierpi na widok gluten.

  Celiakia, zwana również chorobą trzewną, to schorzenie na tle autoimmunologicznym, w przebiegu którego spożywanie glutenu wywołuje kaskadę procesów zapalnych skierowanych przeciwko własnym tkankom. Może ona ujawnić się w każdym wieku w postaci całego wachlarza dokuczliwych symptomów – także tych mniej oczywistych. Co to celiakia? Jak ją zdiagnozować?

Strona
Search engine powered by ElasticSuite