Blog

Ładuję...
 1. Czytaj więcej »

  Skaza białkowa – co to jest i jakie są jej objawy?

  produkty mleczne i piekarnicze

  Skaza białkowa to nic innego jak alergia na białka mleka krowiego, również te pochodzące z jego przetworów. Zwykle pojawia się ona już w 1. roku życia i mija w ciągu 3 lat, jednak w sporadycznych przypadkach może ona pozostać z nami do końca życia. Jak wygląda skaza białkowa u noworodka, a jak u dzieci i dorosłych? Jak ją leczyć? I jakie zmiany wprowadzić do diety, aby jej symptomy ustąpiły? Tego wszystkiego, a nawet więcej, dowiesz się z niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

   

 2. Czytaj więcej »

  Kandydoza – jakie są jej objawy i jak ją leczyć?

  Kolonie bakterii na szalce Petriego.

  Kandydoza jest wynikiem infekcji grzybiczej, wywołanej grzybami z rodzaju Candida. Inaczej zwana drożdżycą może ona rozwinąć się w wielu miejscach w organizmie, w tym układzie pokarmowym, rozrodczym, a nawet oddechowym. Jak objawia się ta choroba i jaka dieta przy kandydozie będzie najlepsza? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

   

   

  Kandydoza

 3. Czytaj więcej »

  Kurkuma z pieprzem – na co pomaga i jak ją stosować?

  Widok z góry kurkumowy czarny pieprz w małych miseczkach w drewnianych łyżkach na czarnej powierzchni

  Jakie działanie ma kurkuma z pieprzem i jak ją stosować? 

   

  Nie bez powodu mówi się, że kurkuma z pieprzem to duet idealny – pieprz zawiera w sobie pewną wyjątkową substancję o nazwie piperyna, która zwiększa przyswajalność kurkuminy aż o 2 000%. Dzięki temu wspólnie wykazują one wszechstronny wpływ na organizm i usprawniają szereg zachodzących w nim procesów. Jakich konkretnie? Jakie są najważniejsze właściwości kurkumy z pieprzem? Tabletki, proszek, płyn czy kapsułki – w jakiej formie je przyjmować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule. 

   

 4. Czytaj więcej »

  Olej dyniowy – właściwości, zastosowanie, zalety i dawkowanie

  Olej z pestek dyni w szklanym dzbanku na drewnianym tle. zbiory jesienią. święto Dziękczynienia.

  Jakie właściwości i zastosowanie ma olej dyniowy?

   

  Dynia to warzywo, które w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością i to nie tylko ze względu na swój wyjątkowy smak, ale również prozdrowotne działanie. Szczególnie cenne są jej pestki, z których wytwarza się olej będący prawdziwą skarbnicą witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Jakie są najważniejsze właściwości oleju dyniowego? Do czego go stosować i w jakich dawkach go przyjmować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule. 

   

  Spis treści:

 5. Czytaj więcej »

  L-karnityna – co to jest i jak działa?

  Młody człowiek w odzieży sportowej na zajęciach na siłowni

  L-karnityna – właściwości, działanie i zastosowanie

   

  L-karnityna to substancja witaminopodobna, która oferuje liczne zalety w kontekście walki z nadprogramową tkanką tłuszczową. Jednak to nie wszystkie jej atuty – zwiększa ona status oksydacyjny organizmu, bierze udział w transporcie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondrium i zwiększa możliwości wysiłkowe podczas aktywności fizycznej. Dlaczego jeszcze warto ją stosować? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz poniżej!

   

 6. Czytaj więcej »

  Potas – jaką pełni rolę w organizmie i jak go uzupełnić?

  Element k kompleks witamin i minerałów potasowych suplement diety fioletowe niebieskie tło

  Potas – w czym występuje, jakie są jego normy i kiedy warto go suplementować?

   

  Potas to jeden z elektrolitów niezbędnych dla utrzymania homeostazy. Ma on bezpośredni wpływ na funkcjonowanie układu mięśniowego, sercowo-naczyniowego i nerwowego. Bierze on udział w przekazywaniu impulsów elektrycznych, reguluje gospodarkę wodną i uczestniczy w wydzielaniu insuliny przez wyspy trzustkowe. Czym manifestuje się jego niedobór i nadmiar? Jakie produkty zawierają potas? I jak kształtują się jego normy laboratoryjne? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

  Spis treści:

 7. Czytaj więcej »

  Wapń – jak działa, w czym jest, jak dawkować?

  Świeże produkty mleczne, widok z góry

  Wapń – normy, źródła i właściwości

   

  Wapń to jeden z podstawowych minerałów, które należy dostarczać wraz ze zróżnicowaną dietą. Jest on niezbędny dla prawidłowego rozwoju kości i zębów, a także odgrywa istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Warto również wspomnieć, że nie pozostaje on bez znaczenia dla pracy serca i mięśni oraz podstawowych funkcji układu nerwowego. W czym jest wapń oprócz nabiału? I jakie są objawy i skutki jego niedoboru? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

   

  Spis treści:

 8. Czytaj więcej »

  GABA – czym jest, czy warto go suplementować, naturalne występowanie

  Mózg namalowany białą kredą na szarym tle

  GABA – suplement wspierający układ nerwowy

   

  Kwas GABA, czyli kwas gamma-aminomasłowy, to niebiałkowy aminokwas pełniący szereg ważnych funkcji w ludzkim organizmie. Wśród tych najistotniejszych znajduje się uspokajanie układu nerwowego i wprowadzanie go w stan wyciszenia. Nic zatem dziwnego, że suplementy na jego bazie są chętnie wybierane przez konsumentów. Kiedy warto rozpocząć kurację i jakie skutki uboczne mogą wystąpić w jej wyniku? Tego wszystkiego, a nawet więcej, dowiesz się, czytając niniejszy artykuł.

   

 9. Czytaj więcej »

  Lawenda wąskolistna (lekarska) – właściwości lecznicze i zastosowania

  Pole lawendy w lato

  Lawenda właściwości lecznicze

   

  Lawenda wąskolistna, zwana również lawendą lekarską, to nutraceutyk o szerokim spektrum działania. Można go znaleźć zarówno w popularnych suplementach diety, jak i kosmetykach do włosów i skóry. Przyjdzie ci ona z pomocą w takich przypadłościach jak przewlekły ból, nadmierny stres czy trudno gojące się rany. Jakie właściwości lecznicze posiada lawenda? Zastosowanie tego naturalnego surowca cię zaskoczy!

   

 10. Czytaj więcej »

  Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris) – właściwości, na co pomaga i czy podnosi testosteron?

  Zioła Lecznicze I Nalewki Medycyna Alternatywna Selektywna Koncentracja

  Zastosowania buzdyganka naziemnego w medycynie. Dla kogo zaleca się buzdyganek?

   

  Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris) to roślina ciesząca się dużą popularnością w medycynie alternatywnej, zwłaszcza chińskiej i indyjskiej. Znany jest on ze swoich właściwości wzmacniających organizm, ale nie tylko – obecne w nim związki niwelują uczucie zmęczenia, wspomagają pracę wątroby i nerek oraz obniżają poziom „złego” cholesterolu. Dlaczego warto sięgnąć po składnik, jakim jest buzdyganek naziemny? Opinie stosujących go osób jednoznacznie potwierdzają – po prostu działa i to na wielu różnych

 11. Czytaj więcej »

  Traganek błoniasty – jak działa i na co stosować traganek?

  Tradycyjna medycyna chińska Astragalus membranaceus

  Właściwości i wpływ traganka błoniastego na zdrowie

   

  Traganek (Astragalus membranaceus) to roślina należąca do grupy adaptogenów, czyli składników, których głównym zadaniem jest niwelowanie negatywnych skutków długotrwałego stresu. Wykazuje ona bardzo wszechstronny wpływ na organizm i to nie tylko na układ nerwowy, ale również endokrynny, odpornościowy, krwionośny i sercowo-naczyniowy. Jakie właściwości posiada traganek błoniasty? Kapsułki, proszek czy tabletki – w jakiej formie go przyjmować i jakie są przeciwwskazania do jego stosowania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym

 12. Czytaj więcej »

  Korzeń maca – co to jest, na co pomaga i jak stosować korzeń maca?

  Napis Maca na Suszonej Maca W Proszku Super żywność Z Ameryki Południowej

  Jak korzeń maca działa na organizm i kiedy warto go stosować?

   

  Maca, zwana również peruwiańskim żeń-szeniem, to prawdziwy skarb natury, znany z wszechstronnego działania na organizm. Dużo mówi się o jej korzystnym wpływie na płodność, libido, redukcję wagi oraz funkcjonowanie układu hormonalnego. Co jeszcze może zaoferować nam maca? Korzeń tej rośliny zawiera szereg cennych związków, które wspomagają wiele procesów zachodzących w organizmie. Jakich konkretnie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w niniejszym artykule!

   

  Spis treści:

Strona
Search engine powered by ElasticSuite