Omułek zielonowargowy

Omułek zielonowargowy, znany również jako nowozelandzka małża zielona, występuje tylko w jednym miejscu na ziemi, tj. wzdłuż wybrzeży Nowej Zelandii. Ten endemit posiada szereg zbawiennych cech wspierających zdrowie układu kostnego. Dzięki wysokiemu stężeniu substancji bioaktywnych jest on nieoceniony w walce z bólami kości i stawów o różnym podłożu. Dowiedz się, po jakie suplementy z jego zawartością warto sięgać!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 6 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 6 wyników

Ustaw kierunek malejący

Omułek zielonowargowy – właściwości

 

Omułek zielonowargowy to gatunek endemiczny. Oznacza to, że można znaleźć go tylko w jednym miejscu na ziemi, a dokładniej wzdłuż wybrzeży Nowej Zelandii. Jest to surowiec o tyle cenny, że przynosi doskonałe rezultaty w leczeniu schorzeń układu szkieletowego, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów i osteoporozy. Jakie własności wykazuje omułek zielonowargowy?

 

Działanie nowozelandzkiej małży zielonej odkryto już w latach 70. XX wieku. Zawarte w niej glikozaminoglikany wykazują wysoką skuteczność, jeśli chodzi o leczenie dolegliwości bólowych. Odbudowują one chrząstkę i maź stawową, dzięki czemu zwiększają elastyczność tych struktur. Z wiekiem ich podatność na uszkodzenia rośnie, zwiększając ryzyko wystąpienia poważnych kontuzji. 

 

Omułek zielonowargowy rekomendowany jest pacjentom z astmą i profesjonalnym sportowcom. Ponadto obfituje on w szereg zbawiennych pierwiastków i związków chemicznych, w tym witaminy A, C, E i D oraz te z grupy B, a także żelazo, wapń, fosfolipidy, sterole i kwas krzemowy. Ze względu na jego przeciwzapalne cechy, przyjdzie on z pomocą jako uzupełnienie kuracji w chorobach autoimmunologicznych obejmujących stawy.

 

Na rynku dostępne są suplementy z omułkiem zielonowargowym w różnej formie. Do tych najczęściej wybieranych przez konsumentów należą kapsułki i tabletki, jednak równie dobrze sprawdzają się preparaty w proszku. Jak dawkować poszczególne produkty i jakie są przeciwwskazania do ich stosowania?

 

Omułek zielonowargowy – dawkowanie

 

Dawkowanie omułka zielonowargowego zależy przede wszystkim od rodzaju preparatu, jakim dysponujesz. Zaopatrzyłeś się w kapsułki z omułkiem zielonowargowym YANGO? Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia, niezbędna do uzyskania korzystnych efektów, to 4 sztuki po posiłku. Jeśli chodzi o rekomendowaną dawkę omułka zielonowargowego Prima Zdrowie, wynosi ona 1 260 mg, czyli 2-3 kapsułki na dobę. Posiadasz inny specyfik? Zapoznaj się z informacjami podanymi w ulotce lub na opakowaniu, a w razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Omułek zielonowargowy – skutki uboczne

 

Jakie działania niepożądane mogą pojawić się po zażyciu omułka zielonowargowego? Skutki uboczne najczęściej zgłaszane przez suplementujące go osoby to te związane z układem pokarmowym, czyli biegunka, nudności, bóle brzucha oraz zaparcia.

 

Omułek zielonowargowy – przeciwwskazania

 

Głównym przeciwwskazaniem do suplementowania omułka zielonowargowego jest uczulenie lub nadwrażliwość na jakikolwiek komponent zawarty w danym artykule. Należy pamiętać, że surowiec ten jest małżą, zatem nie jest on polecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Szczególną ostrożność powinny zachować również osoby cierpiące na alergię na owoce morza, mięczaki lub białko. Jesteś wegetarianinem lub weganinem? Miej świadomość tego, że jest to produkt odzwierzęcy.

 

Omułek zielonowargowy – preparaty

 

MyBionic posiada w swojej ofercie rozmaite naturalne surowce i ekstrakty, w tym kapsułki z omułkiem zielonowargowym. Suplement ten przyjdzie z pomocą osobom pragnącym kompleksowo zadbać o stan swoich kości i stawów. Pamiętaj, że współpracujemy jedynie z wytwórcami, którzy przestrzegają najwyższych standardów produkcyjnych.

 

Omułek zielonowargowykapsułki

 

Przykładowe preparaty z omułkiem zielonowargowym w kapsułkach: 

 

  • YANGO Omułek zielonowargowy (120 kapsułek),
  • Omułek zielonowargowy Prima Zdrowie (120 kapsułek).

 

Omułek zielonowargowy – cena

 

Jaką kwotę należy przeznaczyć na produkty na bazie omułka zielonowargowego? Cena tych dostępnych w MyBionic różni się w zależności od wybranej przez ciebie formy i wytwórcy. Planujesz zaopatrzyć się w kapsułki z jego zawartością? U nasz masz do wyboru aż dwa doskonałe produkty, czyli omułek zielonowargowy Prima Zdrowie oraz ten od YANGO. Nabędziesz je kolejno za 54,90 zł i 62,90 zł. 

 

Szukasz innych suplementów diety? W naszej ofercie możesz cieszyć się ogromnym wyborem opcji dedykowanych dzieciom, osobom starszym, kobietom, mężczyznom, ciężarnym oraz sportowcom. W celu uzupełnienia twojej kuracji na stawy i kolana polecamy kolagen, kwas hialuronowy oraz glukozaminę. W naszym sklepie znajdziesz także witaminy i minerały, oleje, tran, superfoods, adaptogeny, antyoksydanty oraz różnego typu odżywki dla sportowców. Pamiętaj, aby odwiedzić również zakładkę z promocjami, w której pojawiają się preparaty w bardzo atrakcyjnych cenach!

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite