Acai

Jagody acai to owoce brazylijskich palm rosnących w samym sercu Amazonii. Ich prozdrowotne własności znane są w tym regionie od wieków, jednak świat dowiedział się o nich dosyć niedawno, kiedy owoce te zdobyły uznanie jako superfood. Jakie działanie wykazują jagody acai? Właściwości tego niepozornego surowca są naprawdę imponujące!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 9 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 9 wyników

Ustaw kierunek malejący

Acai – właściwości

 

W ostatnich latach świat zdrowego odżywiania został podbiły przez superfoods, a wśród nich dobroczynne owoce acai. Właściwości lecznicze tego niepozornego surowca nie pozostają bez znaczenia dla rozmaitych narządów i układów w ludzkim ciele. Dlaczego warto suplementować acai? Działanie owoców tropikalnej palmy jest naprawdę szerokie. W pierwszej kolejności należy skupić się na ich korzystnym wpływie na regulację masy ciała – nie dość, że posiadają one niski indeks glikemiczny, to jeszcze ułatwiają trawienie i dają długotrwałe uczucie sytości dzięki wysokiej zawartości błonnika.

 

Niewątpliwym atutem jagód acai jest ich zastosowanie w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. Znajdujące się w nich polifenole hamują produkcję endoteliny – peptydu odpowiedzialnego za skurcz ścian naczyń krwionośnych, którego zbyt wysokie stężenie przyczynia się do rozwoju choroby wieńcowej i miażdżycy. Co więcej, ze względu na obecność kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-9, acai poprawiają profil lipidowy, obniżając frakcję cholesterolu LDL i zwiększając frakcję HDL.

 

Suplementacja jagodami acai proszkiem, tabletkami lub kapsułkami – wspiera układ odpornościowy poprzez niwelowanie negatywnych skutków stresu oksydacyjnego. W rezultacie stany zapalne ulegają wyciszeniu, poprawia się samopoczucie i wraca energia do wykonywania codziennych obowiązków. Nie bez znaczenia w tym przypadku pozostają także zawarte w jagodach acai cenne aminokwasy oraz witaminy z grupy B, które są niezbędne dla funkcjonowania układu nerwowego.

 

Osoby zmagające się z refluksem cenią jagody acai za łagodzenie przebiegu tej choroby. Obecne w roślinie antyoksydanty sprzyjają odnowie wyściółki zwieracza dolnego przełyku, który zwykle ulega uszkodzeniu w wyniku procesu cofania się treści żołądkowej. Ich własności antykwasowe dodatkowo chronią przed rozwojem takich chorób jak wrzody czy nadkwaśność żołądka.

 

Powyższy surowiec może pochwalić się właściwościami neuroprotekcyjnymi, dzięki czemu jest on rekomendowany w profilaktyce demencji oraz choroby Alzheimera i Parkinsona. Wspomniane witaminy z grupy B łagodzą skutki stresu, wpływając na poziom istotnych neuroprzekaźników, tj. dopaminy i serotoniny. Warto pamiętać, że funkcje mózgu są także zależne od odpowiedniej podaży dobrej jakości kwasów nienasyconych, których jagody acai są cennym źródłem. 

 

Acai – dawkowanie

 

Planujesz wdrożyć do swojej suplementacji jagody acai? Dawkowanie preparatu powinno odbywać się zgodnie z informacją podaną przez producenta na opakowaniu. Produkt Now Foods Acai w kapsułkach, na przykład, powinien być zażywany w ilości 2 sztuk do 2 razy dziennie, natomiast Now Foods Acai w płynie – w objętości 1 łyżki stołowej od 2 do 3 razy dziennie. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dobowej dawki.

 

Acai – skutki uboczne

 

Jakie działania niepożądane mogą pojawić się podczas przyjmowania ekstraktu z owoców acai? Skutki uboczne są zwykle wynikiem przedawkowania i objawiają się dolegliwościami w obrębie układu pokarmowego, w tym bólami brzucha, gazami i biegunką.

 

Acai – przeciwwskazania

 

Kto powinien unikać preparatów z jagodami acai? Przeciwwskazaniem do ich stosowania jest nadwrażliwość na jeden bądź kilka składników produktu. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących symptomów, w tym reakcji alergicznej, należy niezwłocznie przerwać kurację.

 

Acai w ciąży

 

Mimo tego, że jagody acai charakteryzują się całym spektrum zbawiennych właściwości, warto skonsultować chęć zażywania produktów z ich zawartością z lekarzem prowadzącym – w szczególności jeśli zawierają dodatkowe substancje.

 

Acai dla dzieci

 

Czy suplementy z owocami acai dla dzieci są bezpieczne? W świeżej formie te superfoods wspierają naturalne bariery ochronne organizmu najmłodszych, wyciszają stany zapalne i w prosty sposób podwyższają wartość odżywczą posiłków. Jednak z uwagi na brak doniesień naukowych na temat wpływu preparatów z ich zawartością na zdrowie nieletnich, najlepiej skonsultować decyzję o ich wprowadzeniu ze specjalistą.

 

Preparaty z acai

 

W MyBionic znajdziesz rozmaite preparaty z jagodami acai – tabletki na odchudzanie, kapsułki czy shoty. W naszym sklepie stawiamy wyłącznie na produkty o najlepszych składach od zaufanych producentów!

 

Acai – tabletki

 

Przykładowy preparat z jagodami acai w tabletkach:

 

  • Haya Labs (1 000 mg, 120 kapsułek).

 

Acai – kapsułki

 

Przykładowy preparat z jagodami acai w kapsułkach:

 

  • Now Foods Acai (500 mg, 100 kapsułek).

 

Acai – shoty

 

Przykładowy preparat z jagodami acai w shocie:

 

  • Vita BIO Shot jabłko + winogrono + acai (12 × 60 ml).

Acai do picia

 

Przykładowy preparat z jagodami acai do picia:

 

  • Now Foods Acai Liquid Concentrate (473 ml).

 

Acai – cena

 

Ile kosztuje dobry preparat z jagodami acai? Cena produktów z ich zawartością waha się w zależności od objętości, formy oraz producenta. Za Now Foods Acai Liquid Concentrate, na przykład, zapłacisz 64,90 zł, natomiast zakup Now Foods Acai (kapsułki wegańskie) to wydatek rzędu 68,90 zł. Jeśli lubisz formę shotów, z pewnością zainteresuje cię opcja 12 sztuk w cenie 75,90 zł. 

 

Czy wiesz, że w naszym sklepie mamy także inne superfoods oraz witaminy i minerały? Znajdziesz w nim wiele specjalistycznych preparatów na rozmaite dolegliwości. Nie zapomnij odwiedzić zakładki PROMOCJE, w której przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty!

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite