Łagodny przerost prostaty
Według specjalistów wielu panów zmaga się z łagodnym przerostem prostaty – szacuje się, że problem ten dotyczy nawet co drugiego mężczyzny po 55. roku życia. Zwykle po badaniu prostaty, w którym stwierdzono powiększenie gruczołu krokowego, w pacjencie budzi się pewien niepokój. Na szczęście w większości przypadków nie świadczy on o nowotworze. Warto mieć świadomość, że powolny rozrost stercza to naturalny proces, który wynika ze zmian hormonalnych przebiegających wraz ze starzeniem się organizmu. Nie oznacza to oczywiście, że należy bagatelizować pojawiające się dolegliwości – każdy niepokojący objaw powinien skłonić cię do wizyty u lekarza. Jeśli ukończyłeś 40 lat, powinieneś wykonywać badania profilaktyczne, nawet jeśli nie zauważyłeś u siebie żadnych nieprzyjemnych symptomów.
Zapalenie prostaty
Innym dość powszechnym schorzeniem dotyczącym gruczołu krokowego jest zapalenie prostaty. Warto podkreślić, że dotyka ono mężczyzn w każdym wieku i może mieć charakter ostry lub przewlekły. Za ostrym zapaleniem stoją zwykle infekcje bakteryjne, natomiast przyczyny występowania zapalenia przewlekłego nie są do końca znane – wiele wskazuje na to, że może ono wynikać z nadmiaru stresu, zaburzeń autoimmunologicznych oraz zawirowań hormonalnych.
Problemy z prostatą – objawy
Po czym poznasz, że z twoją prostatą dzieje się coś niepokojącego? Objawy, które powinny skłonić cię do wizyty u lekarza, to:
- częstsze i dłuższe oddawanie moczu,
- problem z trzymaniem moczu,
- słaby strumień moczu,
- ucisk na pęcherz,
- krew w moczu,
- uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza,
- pieczenie lub ból podczas oddawania moczu,
- promieniujący ból prostaty,
- zaburzenia erekcji,
- dreszcze i gorączka.
Schorzenia prostaty – leczenie
W przypadku problemów z prostatą leczenie dobiera się oczywiście do schorzenia, z którym się zmagasz – inaczej ono wygląda przy przeroście gruczołu, a jeszcze inaczej przy jego zapaleniu. Przy przeroście najczęściej stosuje się kurację farmakologiczną, która obejmuje leki zmniejszające objętość stercza oraz redukujące nadreaktywność pęcherza moczowego i rozluźniające cewkę sterczową. W przypadku pojawienia się uciążliwych objawów koniecznie może okazać się przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Jeśli chodzi o stan zapalny, w zależności od jego rodzaju, w grę wchodzą leki przeciwbólowe i rozkurczowe, antybiotyki oraz gorące nasiadówki. Często niezbędna jest także zmiana diety, ograniczenie stresu i zadbanie o odpowiednie nawodnienie.
Lek na prostatę bez recepty – czy jest skuteczny?
Zastanawiasz się, czy leki bez recepty oraz suplementy diety przyjdą ci z pomocą przy chorobach prostaty? Jak najbardziej – niektóre kompozycje ziół, witamin i minerałów mogą usprawnić leczenie, a do tego stanowią cenny element profilaktyki schorzeń gruczołu krokowego. Oczywiście nie zawsze zastąpią ci specjalistyczną kurację, niemniej jednak warto mieć je pod ręką.
Zioła na prostatę
Niezależnie od tego, czy zmagasz się z przewlekłym zapaleniem prostaty, czy twoim głównym problemem jest powiększona prostata, powinieneś rozważyć wprowadzenie do swojej suplementacji ziół i innych naturalnych składników. Które z nich zasługują na szczególną uwagę? Wśród tych najbardziej polecanych wymienia się:
- palmę sabałową,
- wierzbownicę,
- pokrzywę,
- śliwę afrykańską,
- granat,
- nawłoć pospolitą,
- skrzyp polny.
Preparaty na prostatę
W ofercie MyBionic czeka na ciebie szeroka gama suplementów na prostatę – wśród nich dostępne są zarówno opcje jednoskładnikowe, jak i te bazujące na kilku starannie dobranych i dopasowanych do siebie komponentach. Pamiętaj, że satysfakcjonujące efekty lecznicze osiągniesz, stawiając jedynie na produkty wysokiej jakości – znajdziesz je właśnie w naszym sklepie, ponieważ współpracujemy wyłącznie z zaufanymi producentami.
Suplementy na prostatę – kapsułki
Przykładowe suplementy na prostatę w kapsułkach:
- Garden Of Life Dr. Formulated Probiotics Prostate+ (60 kapsułek),
- Puritan’s Pride Palma Sabałowa (100 kapsułek),
- YANGO Wierzbownica dla mężczyzn (90 kapsułek),
- ForMeds Bicaps Prostate (60 kapsułek),
- Swanson Prostate Essentials (90 kapsułek),
- Singularis Prostata Kompleks (60 kapsułek).
Suplementy na prostatę – płyn
Przykładowe suplementy na prostatę w płynie:
- EkaMedica Sok z pokrzywy (1 litr),
- EkaMedica Sok z granatu (1 litr),
- Dr. Jacob’s GranaProstan (500 ml).
Suplementy na prostatę – krople
Przykładowy suplement na prostatę w kroplach:
- Swanson Palma Sabałowa (60 kapsułek).
Bibliografia:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK459257/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3202001/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6556531/
https://www.healthline.com/nutrition/best-prostate-supplements
https://health.clevelandclinic.org/will-taking-supplements-improve-my-prostate-health
Bibliografia +