Nattokinaza

Nattokinaza jest składnikiem bioaktywnym pozyskiwanym z tradycyjnego azjatyckiego przysmaku, tj. natto. Jej właściwości sprawiają, że doskonale sprawdza się ona jako element profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych, w tym zawału mięśnia sercowego, miażdżycy oraz zakrzepicy. Dlaczego warto stosować nattokinazę? I jakie suplementy z nią w składzie będą dla ciebie najlepsze? Zapraszamy do lektury!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 2 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 2 wyników

Ustaw kierunek malejący

Nattokinaza

 

Nattokinaza to naturalny enzym reprezentujący kategorię proteaz serynowych, pozyskiwany z natto. Jest to azjatycka potrawa na bazie fermentowanej soi. Proces jej kiszenia zachodzi przy udziale bakterii Bacillus subtilis natto. Są one odpowiedzialne za nadanie temu składnikowi charakterystycznego, kwaskowatego i orzechowego posmaku oraz nieco kleistej konsystencji. Badacze odkryli, że nattokinaza wykazuje silne własności przeciwzakrzepowe podobne do plazminy (fibrynolizyny), rozpuszczając skrzepy i wspierając naturalne procesy obronne organizmu.

 

Nattokinaza – właściwości

 

Nattokinaza – co to jest i dlaczego warto włączyć ją do suplementacji? Jest to naturalny środek fibrynolityczny o właściwościach przeciwzakrzepowych. Co ciekawe, jej moc jest aż czterokrotnie większa od wspomnianej wcześniej plazminy, czyli enzymu w osoczu rozkładającego białka w skrzepach. Jej największym atutem jest brak skutków ubocznych. W niektórych przypadkach może być ona wykorzystywana jako zamiennik tradycyjnych leków na rozrzedzenie krwi. Doniesienia naukowe wskazują również na pozytywne oddziaływanie nattokinazy na układ pokarmowy, ponieważ wspomaga ona trawienie gliadyny. Dodatkowo jest ona w stanie doprowadzić do rozpadu fibryli amyloidowych, czego dowiedziono w badaniach in vivo. Wskazuje to na jej potencjał w leczeniu schorzeń neurodegeneracyjnych, w tym choroby Alzheimera.

 

Nattokinaza – działanie na organizm

 

Enzym znajdujący się w azjatyckim przysmaku natto ma kompleksowy wpływ na ludzki organizm. Jest on wykorzystywany jako funkcjonalny dodatek do żywności, która stanowi doskonałe uzupełnienie działań profilaktycznych nakierowanych na redukcję ryzyka szeregu chorób cywilizacyjnych dotykających układu sercowo-naczyniowego, w tym udaru, zawału, miażdżycy, nadciśnienia czy choroby niedokrwiennej serca.

 

Nattokinaza – na co pomaga?

 

Nattokinaza jest rekomendowana osobom pragnącym kompleksowo zadbać o swoje zdrowie sercowo-naczyniowe. Reguluje ona ciśnienie krwi, poprawiając krążenie, i wspiera naturalne mechanizmy usuwania skrzepów. Świetnie sprawdza się ona także w suplementacji osób z dyslipidemią, dążących do obniżenia poziomu cholesterolu LDL i trójglicerydów. Nie wolno również zapominać o jej działaniu neuroprotekcyjnym, czyli chroniącym komórki układu nerwowego.

 

Nattokinaza – jak stosować?

 

Jak stosować nattokinazę? Na rynku dostępne są doustne preparaty – zwykle w formie tabletek lub kapsułek. Zawierają one standaryzowane stężenie substancji aktywnej, dzięki czemu można je z powodzeniem łączyć z innymi preparatami, które używasz na co dzień.

 

Nattokinaza – dawkowanie

 

Dawkowanie produktów z nattokinazą będzie zależne od rodzaju preparatu, jakim dysponujesz. Posiadasz nattokinazę Aliness? W takim razie zażywaj 1 kapsułkę podczas posiłku. W ten sam sposób należy aplikować opcję od firmy Swanson.

 

Nattokinaza – skutki uboczne

 

Nattokinaza charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa. Jednak ze względu na niewielką liczbę badań dotyczących tego tematu, warto zachować ostrożność podczas wprowadzania tego typu suplementów. Jeśli zaobserwowałeś u siebie jakiekolwiek niepożądane dolegliwości lub reakcję alergiczną, natychmiast przerwij suplementację i zasięgnij porady medycznej.

 

Nattokinaza – przeciwwskazania 

 

Specyfiki zawierające nattokinazę nie są rekomendowane dla kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Dodatkowym przeciwwskazaniem do ich zażywania jest uczulenie na soję oraz przyjmowanie medykamentów oddziałujących na układ krzepnięcia krwi. Zależy ci na wdrożeniu tego enzymu do swojej kuracji? Wobec tego najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się ze specjalistą.

 

Nattokinaza – opinie

 

Dlaczego warto stosować nattokinazę? Opinie na temat tego produktu, jakie można znaleźć w internecie, pokazują, że stanowi ona interesujące uzupełnienie codziennej suplementacji nakierowanej na poprawę funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.

 

Nattokinaza – cena

 

Ile kosztuje dobrej jakości nattokinaza? Cena specyfiku firmy Swanson dostępnego w MyBionic to jedyne 45,90 zł. Aby zapewnić ci optymalną dawkę, w każdej kapsułce znajduje się 100 mg substancji aktywnej. Z kolei nattokinaza Aliness o tym samym stężeniu to koszt rzędu 74,90 zł.

 

Nattokinaza – sklep


Szukasz wysokiej jakości preparatów z nattokinazą? Sklep MyBionic oferuje wyłącznie produkty od zaufanych producentów. Czy wiesz, że w naszym asortymencie znajdziesz także inne suplementy? Jeśli chcesz zadbać o swój układ sercowo-naczyniowy, zapoznaj się również z naszymi antyoksydantami, olejami oraz opcjami polecanymi na nadciśnienie, wysoki poziom homocysteiny czy hipercholesterolemię. Ponadto nie zapomnij zajrzeć do naszej zakładki z promocjami, w której czekają na ciebie atrakcyjne rabaty.

Search engine powered by ElasticSuite