Siemię Lniane Nasiona Lnu Superfood Pojęcie Zdrowej żywności Ekologicznej

Od jakiegoś czasu towarzyszą Ci problemy z wypróżnianiem, wzdęcia, ból brzucha i uczucie ciężkości? Wiele wskazuje na to, że zmagasz się z zaparciami. Spokojnie – jeśli nie trwają one zbyt długo i nie są mocno uciążliwe, nie musisz od razu biec w panice do lekarza po receptę na leki. Na początek wystarczy sięgnąć po naturalne składniki, np. siemię lniane. W jakiej formie najlepiej je spożywać i dlaczego w ogóle warto stosować siemię lniane na zaparcia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule! 

 

 

Czy siemię lniane jest dobre na zaparcia? 

 

Zanim dowiesz się, jak spożywać siemię lniane na zaparcia, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym w ogóle jest ta dolegliwość i jakie objawy jej towarzyszą. Najprościej rzecz ujmując, jest to przypadłość, w przebiegu której pojawiają się trudności z wydaleniem stolca z końcowego odcinka układu pokarmowego lub dochodzi do zalegania treści pokarmowej w jelicie grubym. Oprócz problemów z wypróżnieniem mogą wystąpić inne uporczywe objawy, w tym wzdęcia, ból brzucha, mdłości, odbijanie oraz uczucie ciężkości

 

Jak wygląda leczenie zaparć? Jedno jest pewne – należy podejść do niego kompleksowo. W większości przypadków niezbędne jest wdrożenie zmian do jadłospisu oraz wprowadzenie większej dawki ruchu do codziennej rutyny. Ponadto konieczne może okazać się sięgnięcie po konkretne składniki lub preparaty – zanim jednak zaopatrzysz się w specjalistyczne leki lub suplementy, wypróbuj naturalnych metod, np. tej z użyciem siemienia lnianego. 

 

Dlaczego warto postawić akurat na siemię lniane? Zaparcia są wynikiem nadmiernego zagęszczenia treści pokarmowej, a wspomniany produkt zwiększa jej objętość i zmiękcza stolce. Jego ziarna pęcznieją pod wpływem wody, usprawniając tym samym przesuwanie się mas kałowych przez przewód pokarmowy. Nie sposób nie wspomnieć również o jego korzystnym wpływie na mikroflorę jelitową oraz błony śluzowe – ziarna lnu zawierają substancje śluzowe, które zapobiegają ich podrażnieniom. A jak jeść siemię lniane na zaparcia? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej!

 

Młoda, Szczupła, Zdrowa I Piękna Kobieta W Białej Bieliźnie trzymająca się za brzuch

 

Siemię lniane na zaparcia – jak stosować?

 

W przypadku zaparć siemię lniane można stosować na kilka różnych sposobów. Najprostszym z nich jest zaopatrzenie się w mielone ziarna i dodawanie ich do różnych przekąsek, np. jogurtów, koktajli lub sałatek. Jeśli zależy Ci na produkcie dobrej jakości, postaw na len mielony Intenson lub len mielony Targroch. Wiedz, że do dyspozycji masz również płatki z jego dodatkiem, w tym np. płatki śniadaniowe Dobra Kaloria. Warto wspomnieć także o bardziej treściwych suplementach diety, takich jak Intenson Fit & Detox Elixir, który zawiera dodatkowo babkę jajowatą, babkę płesznik oraz błonnik jabłkowy. Do tej puli można dorzucić napar, który bez problemu przyrządzisz w zaciszu własnej kuchni. 

Jak przygotować siemię lniane na zaparcia?

 

Jak przygotować siemię lniane na zaparcia? Napar wyczarujesz, zalewając zmielone ziarna ciepłą wodą. Pamiętaj, że nie może to być wrzątek. Mikstura będzie gotowa do spożycia po ok. dwóch godzinach. A jak pić siemię lniane na zaparcia? Najlepiej sięgać po nie każdego dnia, rano i wieczorem, przez 2-4 tygodnie. Jeśli po tym czasie dolegliwości nie ustąpią, dobrze jest skonsultować się z lekarzem. 

 

Po jakim czasie działa siemię lniane na zaparcia?

 

Po jakim czasie zauważysz efekty, wdrażając siemię lniane na zaparcia? Niestety trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Zależy to przede wszystkim od tempa, w jakim Twój układ trawienny przesuwa treść pokarmową. Jedni widzą poprawę już po pierwszym razie, inni natomiast muszą poczekać nawet kilka dni. Nie wspomóc swoją kurację i szybciej poczuć ulgę, staraj się pić jak najwięcej niegazowanej wody. 

Bibliografia +