Zbliżenie figlarnej kobiety robiącej ramkę i mrugającej

Jak schudnąć z twarzy – skuteczne metody, które zapewnią ci szczupły wygląd

 

Nienaganna i wysportowana sylwetka to ideał, do którego dąży coraz więcej kobiet i mężczyzn. W procesie odchudzania większość osób bacznie przygląda się swoim postępom, regularnie sprawdzając, czy ubywa im tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty na ciele zwykle widać już po kilku miesiącach skrupulatnych starań, jednak często obszar twarzy i szyi zmienia się bardzo powoli. Co zrobić, aby skutecznie pracować nad tą problematyczną strefą? Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak schudnąć z twarzy przy pomocy sprawdzonych metod!

 

 

Jak schudnąć z twarzy?

 

Udzielenie odpowiedzi na pytanie, jak schudnąć z twarzy, nie należy do najprostszych zadań. Na fizjonomię tej okolicy składa się wiele czynników, a dużą rolę odgrywa tutaj nasza genetyka. Trzeba także podkreślić, że okrągła buzia to nie zawsze wynik nadwyżki tkanki tłuszczowej, a na przykład konkretnej budowy anatomicznej. Oczywiście samego kształtu naszej twarzy i szyi nie jesteśmy w stanie zmienić, ale możemy podjąć co najmniej kilka kroków w celu poprawy jej ogólnego wyglądu.

 

Aby wybrać najskuteczniejszy sposób odchudzenia twarzy i szyi, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Pierwsze z nich dotyczy towarzyszących nam chorób przewlekłych. Warto mieć na uwadze, że nasza buzia zwykle odzwierciedla stan naszego zdrowia. Nierzadko winowajcą jej niezadowalającej aparycji są takie schorzenia jak nadciśnienie, zaburzenia hormonalne czy niedoczynność tarczycy. Piętno odciska na niej także słaba jakość naszego snu, a nawet pozycja, w której spędzamy przeważającą część nocy. Jak schudnąć z twarzy i szyi? Poniżej znajdziesz kilka technik, które mogą ci przyjść z pomocą.

 

Zbliżony portret pięknej kobiety topless o doskonałej skórze i naturalnym makijażu, z kremem przeciwstarzeniowym

 

Jak schudnąć z twarzy i szyi – dieta

 

Jedną z najczęstszych fraz w kontekście wyglądu zewnętrznego, jakie użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę internetową, jest: jak schudnąć z twarzy w 2 dni. Niestety dokonanie tak znaczącej zmiany w fizjonomii jest niemożliwe w zaledwie dwie doby. Jeśli buzia, którą widzisz w lustrze, odbiega od twojego ideału, wiedz, że w pierwszej kolejności trzeba zająć się podstawami, czyli codzienną dietą.

 

Pokarmy lądujące na twoim talerzu to fundament procesu odchudzania. Aby dostrzec jego pierwsze efekty w okolicach, na których zależy ci najbardziej, postaw na zrównoważoną dietę bazującą na nieprzetworzonych produktach. Opieraj swoje posiłki na węglowodanach złożonych, pełnowartościowym białku i dobrej jakości tłuszczach. Nie zapominaj też o codziennym nawadnianiu swojego organizmu.

 

Komponując swój jadłospis, zrezygnuj ze słonych i słodkich przekąsek, kolorowych napojów, gotowych kaw oraz źródeł tłuszczów trans. Twoje menu powinno być gęsto odżywcze i zapobiegać potencjalnym deficytom substancji odżywczych. Jeśli twoja dieta jest w jakimś stopniu niedoborowa, uzupełnij ją o stosowną suplementację, na przykład witaminę D, kwasy omega-3, magnez czy witaminy B-complex (wegetarianie i weganie). 

Jak schudnąć z twarzy – ćwiczenia

 

Oprócz wdrożenia dobrze zbilansowanej diety masz możliwość popracować nad wyglądem swojej twarzy bezpośrednio w newralgicznym dla ciebie miejscu. W tym wypadku z pomocą przyjdą ci ćwiczenia twarzy, a dokładniej joga. Już kilka minut dziennie wystarczy, aby zobaczyć pierwsze efekty. Warto jednak pamiętać, że powinny one być wykonywane z jak największą dokładnością, ponieważ zastosowanie złej techniki może zadziałać na twoją niekorzyść.

 

Jak schudnąć z twarzy? Ćwiczenia nacelowane na ten obszar uzupełnij o takie korygujące postawę. Nierzadko zdarza się tak, że niezadowalająca fizjonomia buzi jest efektem długotrwałego garbienia się przed komputerem. Dlatego do swojej codziennej rutyny dodaj kilka serii otwierających klatkę piersiową, niwelujących wdowi garb oraz wzmacniających pośladki i zginacz stawu biodrowego.

 

Widok z przodu mężczyzna ćwiczący jogę twarzy

 

Jak schudnąć z twarzy szybko i bez wyrzeczeń – masaż limfatyczny

 

Wcześniej omówione techniki warto uzupełnić o masaż limfatyczny – dobrze przeprowadzona sesja pozwala na zauważenie natychmiastowych efektów w postaci wyszczuplenia twarzy. Jak dokładnie działa ta metoda? Drenaż limfatyczny polega na zastosowaniu delikatnych i rytmicznych ruchów palcami, mających na celu odprowadzenie nadmiaru limfy do najbliższych węzłów chłonnych. Dzięki temu możesz cieszyć się zmniejszeniem opuchlizny, poprawą konturów buzi, zwiększoną elastycznością i sprężystością skóry, a także jej natychmiastowym blaskiem.

 

Jak schudnąć z twarzy szybko i bez wyrzeczeń? Doskonałym pomysłem jest wykonanie drenażu limfatycznego całego ciała, jeszcze zanim przejdziesz do okolicy buzi i szyi. W tym celu możesz posłużyć się szczotką z szorstkim włosiem, np. z agawy. Masowanie należy rozpocząć od stóp i dłoni, kierując się w stronę najbliższych węzłów chłonnych. Zmobilizowanie całego układu do pracy sprawi, że zobaczysz praktycznie natychmiastową zmianę w swoim wyglądzie. Pamiętaj jednak, aby nie wykonywać go przed snem, ponieważ ma on charakter pobudzający i może utrudniać ci zaśnięcie.

Bibliografia +