Plasterki aloesu do pielęgnacji skóry

Sok z aloesu wykazuje zbawienny wpływ na ludzki organizm. Charakteryzuje go działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, a jego dodatkowym atutem jest kompleksowe wspieranie funkcjonowania układu pokarmowego. Zastanawiasz się nad wdrożeniem do swojej kuracji soku z aloesu? Na co pomaga ten nutraceutyk? Jakie ma właściwości? I dlaczego warto go stosować każdego dnia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

 

 

Sok z aloesu – właściwości

 

Sok z aloesu to nutraceutyk znany już w czasach starożytnych. Pozyskuje się go z miąższu liści tej rośliny i w większości stanowi on wodę, natomiast na jego pozostałą część składają się związki aktywne, które nadają mu jego charakterystycznych właściwości. Należą do nich m.in. liczne aminokwasy, witaminy A, C i E oraz te z grupy B, a także saponiny, polisacharydy i kwasy organiczne.

 

Na co pomaga sok z aloesu? Ten naturalny lek wspiera proces gojenia się ran, poprawia trawienie, obniża poziom glukozy we krwi, a także zwalcza łupież. Płukanie nim jamy ustnej redukuje ryzyko odkładania się płytki nazębnej i zmniejsza stany zapalne dziąseł. Działa on również antybakteryjnie, antywirusowo i antyseptycznie. 

 

Powyższy surowiec wykazuje własności nawilżające, odświeżające i tonizujące, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywany jako komponent wielu kosmetyków. Borykasz się z nadprogramowymi kilogramami? Wiedz, że w tym wypadku sok z aloesu to również twój sprzymierzeniec!

 

Aloes na stole

 

Sok z aloesu – zastosowanie

 

Jak wykorzystać sok z aloesu? Zastosowanie specyfików na jego bazie daje bardzo duże pole do popisu, a wszystko to za sprawą jego wszechstronności. Okazuje się, że można go aplikować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Można go również wykorzystać do stworzenia domowej płukanki do jamy ustnej i gardła.

 

Sok z aloesu – przeciwwskazania

 

Naturalny sok z aloesu przyjdzie ci z pomocą na wiele dolegliwości. Jednak czy każdy bez wyjątku może go stosować? Przeciwwskazaniem do wdrożenia go do kuracji jest ciąża i okres laktacji. Ponadto warto pamiętać, że nie jest on zalecany pacjentom borykającym się ze schorzeniami nerek i przewodu pokarmowego. Twoim największym problemem zdrowotnym są hemoroidy? Zatem również zrezygnuj z jego zażywania. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że może on wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, w tym tymi przeciwcukrzycowymi, a także warfaryną, kortykosteroidami, diuretykami oraz antykoagulantami.

Plasterki aloesu do pielęgnacji skóry

 

Jak pić sok z aloesu?

 

Jak pić sok z aloesu? Zwykle zalecaną dawką jest 50 ml na godzinę przed posiłkiem. Można go przyjmować na dwa sposoby – w formie rozcieńczonej z wodą lub jogurtem w stosunku 1:1 oraz skoncentrowanej. Warto mieć na uwadze, że jest to produkt zawierający naturalną zawiesinę, dlatego przed jego użyciem wstrząśnij dokładnie butelkę.

 

Sok z aloesu – jak długo stosować?

 

Jeśli chodzi o długość kuracji sokiem z aloesu, to można go przyjmować w cyklach, np. 10 lub 20-dniowym. W przypadku tego pierwszego należy go pić każdego dnia, natomiast tego drugiego co 2 dni.

 

Jaki sok z aloesu wybrać?

 

Najlepszą opcją jest postawienie na wysokiej jakości preparaty z odpowiednimi certyfikatami i bez dodatku konserwantów. Przed zakupem należy dokładnie przeanalizować jego skład. W przeważającej większości powinien on zawierać czysty sok z aloesu (ok. 99%). Czasami w sklepach dostępne są specyfiki zawierające dodatek innych soków, np. owocowych. Po czym poznać, że masz do czynienia z jakościowym produktem? Kieruj się przede wszystkim smakiem – tanie specyfiki mają zwykle słodkawy posmak, w przeciwieństwie do prawdziwego soku z aloesu, który cechuje goryczka.

 

Gdzie kupić prawdziwy sok z aloesu?

Prawdziwy sok z aloesu dostaniesz w specjalistycznych sklepach z suplementami diety i zdrową żywnością. W ofercie MyBionic możesz cieszyć się m.in. wyrobem Alter Medica, Nord Farm AloeLive, Forever Aloe Vera Gel oraz Forever Aloe Berry Nectar z dodatkiem żurawiny i jabłek. Jeśli lubisz koncentraty za ich praktyczną formę, polecamy także Now Foods Aloe Vera Concentrate (koncentrat z liści aloesu).

 

Aloes bardzo przydatny lek ziołowy do leczenia skóry i stosowania w spa do pielęgnacji skóry. zioło w przyrodzie

 

Sok z aloesu – skutki uboczne

 

Planujesz stosowanie soku z aloesu? Skutki uboczne przyjmowania preparatów z jego zawartością to przede wszystkim dolegliwości żołądkowo-jelitowe, w tym biegunka, nudności i bóle brzucha. Powyższy surowiec może również zaostrzać problemy związane z funkcjonowaniem nerek i prowadzić do osłabienia mięśni, zaburzeń równowagi elektrolitów oraz pojawienia się krwi w moczu.

 

Jak zrobić sok z aloesu?


Jak zrobić sok z aloesu w zaciszu własnej kuchni? Najprostszym i najszybszym sposobem będzie rozdrobnienie liści w blenderze lub sokowirówce. Wybierając ten pierwszy sposób, pamiętaj o tym, aby dokładnie przecedzić otrzymany sok w celu pozbycia się niejadalnych elementów i grudek.

Bibliografia +