Arginina

Arginina, zwana również l-argininą, to jeden z aminokwasów naturalnie występujących w przyrodzie. Związek ten jest niezbędny do niezakłóconego przebiegu niektórych procesów zachodzących w organizmie oraz prawidłowego funkcjonowania różnych układów w naszym ciele. Preparaty z jego zawartością cieszą się szczególną popularnością wśród osób aktywnych fizycznie. Co warto wiedzieć o właściwościach, skutkach ubocznych i dawkowaniu argininy? Poznaj garść praktycznych informacji na jej temat od MyBionic!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 14 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 14 wyników

Ustaw kierunek malejący

Arginina – właściwości 

 

Arginina to aminokwas szczególnie pożądany przez osoby aktywne fizyczne – związek ten zwiększa wydolność i sprzyja budowaniu masy mięśniowej. Ponadto uznawany jest on za skuteczne remedium na problemy z potencją, nadciśnieniem i wysokim cholesterolem. Niektóre badania naukowe wskazują również na powiązanie pomiędzy jego stosowaniem a wzrostem odporności, poprawą skupienia oraz efektywniejszą detoksykacją organizmu. 

 

Arginina – dawkowanie 

 

Jak najlepiej przyjmować l-argininę? Dawkowanie warto dobierać według zaleceń producenta konkretnego suplementu. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w ulotce l-argininy Olimp ARGI POWER, na przykład, specyfik ten przynosi satysfakcjonujące efekty już przy 1-2 kapsułkach dziennie. Jeśli dysponujesz l-argininą Swanson (500 mg), zażywaj ją w ilości 1-2 sztuk na dobę. Twój wybór padł na argininę Solgar? Wiedz, że jej optymalna dzienna porcja to 1 tabletka. 

 

Arginina – skutki uboczne 

 

Jakich działań niepożądanych można spodziewać się przy spożywaniu l-argininy? Skutki uboczne, na które najczęściej uskarżają się stosujące ją osoby, to nudności, biegunka, ból głowy oraz wzdęcia. W niektórych przypadkach może dojść także do odwodnienia i reakcji alergicznych, np. w postaci świądu skóry lub wysypki.

 

Arginina – przeciwwskazania

 

Za główne przeciwwskazania do zażywania argininy uznaje się alergię lub nadwrażliwość na składniki obecne w wybranym suplemencie. Ponadto nie zaleca się wprowadzania jej do diety przy niewydolności nerek, niedrożności dróg żółciowych, kwasicy metabolicznej i oddechowej oraz zaburzeniach elektrolitowych. Co więcej, może ona wchodzić w interakcje z lekami przeciwnadciśnieniowymi, przeciwzakrzepowymi i przeciwcukrzycowymi. 

 

Arginina w ciąży

 

Według doniesień naukowych arginina może wspomagać leczenie nadciśnienia i/lub białkomoczu u kobiet w ciąży. Niektóre z nich dowodzą również, że związek ten zmniejsza ryzyko wystąpienia stanu przedrzucawkowego, a także łagodzi jego przebieg. Pamiętaj jednak, aby nie wdrażać żadnych produktów z argininą na własną rękę – decyzja ta powinna zostać podjęta wspólnie z lekarzem prowadzącym. 

 

Arginina dla dzieci

 

Arginina to aminokwas niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka, dlatego należy zadbać o obecność jej źródeł w posiłkach. Podawanie maluchom specyfików z jej zawartością nie jest wskazane, chyba że pediatra zaleci inaczej. 

 

Arginina dla mężczyzn 

 

Mężczyźni chętnie sięgają po argininę w płynie, proszku lub innych formach, aby zwiększyć swoje zdolności wysiłkowe i wspomóc budowanie masy mięśniowej. Co więcej, pomaga ona niwelować problemy z erekcją. Warto podkreślić, że wszystkie opcje dostępne w MyBionic są odpowiednie zarówno dla pań, jak i panów. 

 

Preparaty z argininą 

 

Niezależnie od tego, czy szukasz l-argininy dla kobiet czy dla mężczyzn, u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Wiedz, że nasze suplementy diety wyprodukowane są ze starannie wyselekcjonowanych komponentów i pochodzą od firm, które cieszą się dużym zaufaniem wśród konsumentów. Czeka tutaj na ciebie m.in. arginina Olimp, Swanson i wiele innych. 

 

Arginina – kapsułki

 

Przykładowe preparaty z argininą w kapsułkach: 

 

  • Puritan’s Pride Arginina (100 kapsułek), 
  • Arginina Olimp ARGI POWER (120 kapsułek), 
  • Now Foods Arginina (100 kapsułek), 
  • Arginina Aliness (100 kapsułek), 
  • Arginina Swanson (60 kapsułek), 
  • Singularis Arginina (60 kapsułek), 
  • Arginina Biotech Men’s Arginine (90 kapsułek). 

 

Arginina – tabletki

 

Przykładowe preparaty z argininą w tabletkach

 

  • Solgar L-Arginina (90 tabletek), 
  • Natrol L-Arginina (90 tabletek).

 

Arginina – cena

 

Na jaki wydatek należy nastawić się przy zakupie l-argininy? Cena najtańszego produktu w naszym sklepie wynosi 19,90 zł i jest nim arginina Swanson (60 kapsułek). Jeśli chodzi o argininę Olimp i argininę Aliness, nabędziesz je kolejno za 72,90 zł i 29,90 zł. Stawiasz na argininę Solgar? Na naszej stronie zamówisz opakowanie 90 tabletek za jedyne 109,90 zł. 

 

Czy wiesz, że MyBionic posiada w swoim asortymencie również inne suplementy diety dla sportowców? Wśród nich znajdziesz m.in. spalacze tłuszczu, batony białkowe, boostery azotu oraz stymulanty i neurotransmitery. Idealnym uzupełnieniem całości będą nasze witaminy i minerały, probiotyki, antyoksydanty, zioła, superfoods oraz adaptogeny. 

 

Aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów, MyBionic przygotował kilka niespodzianek. Jedną z nich jest zniżka 5% na pierwsze zakupy, którą otrzymasz po zapisaniu się do naszego newslettera. Warto także zajrzeć do zakładki PROMOCJE, w której pojawiają się preparaty w bardzo atrakcyjnych cenach!

 

Bibliografia +
Powiązane kategorie