Jarrow

Jarrow Formulas B-12 i kwas foliowy formy metylowane 100 tabletek do ssania

Nowość
SKU
790011180180
59,90 zł
Najważniejsze właściwości Jarrow Formulas B-12 i kwas foliowy formy metylowane tabletki do ssania:

metylowane formy witaminy B12 oraz kwasu foliowego w najbardziej przyswajalnej i biodostępnej formie - Quaterfolic®

metylokobalamina i folian biorą udział w prawidłowym przebiegu funkcji neurologicznych i psychicznych [ID 81,95]

witamina B12 odgrywa rolę w procesie podziału komórek [ID 93]

witamina B12  i witamina B9 przyczyniają się do wzmocnienia odporności [ID 91,107]

metylokobalamina i kwas foliowy przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia [ID 84,108]

kwas foliowy i witamina B12 uczestniczą w procesach tworzenia krwinek czerwonych [ID 79,92]

kwas foliowy oraz metylokobalamina biorą udział w metabolizmie homocysteiny [ID 80,96]

kwas foliowy jest niezbędny kobietom w ciąży, gdyż wpływa na wzrost matczynych tkanek podczas ciąży [ID 2882] oraz zmniejsza ryzyko rozwoju wad cewy nerwowej [Art 14]

metylokobalamina uczestniczy w metabolizmie energetycznym [ID 99]

forma tabletek do ssania dla jeszcze lepszej wchłanialności

 
100% Bezpieczne zakupy
Sprzedajemy wyłącznie oryginalne produkty, a nasz sklep zabezpieczony jest szyfrowanym połączeniem SSL!
 
Pomoc przy wyborze
Nie wiesz, co kupić? Szukasz porady w doborze? Skontaktuj się i pomożemy dobrać odpowiednie produkty. 
 
-5% Na pierwsze zamówienie
Po zapisaniu się do naszego newslettera. Nie wysyłamy spamu - obiecujemy! 
 
Darmowa dostawa od 300 zł
Zamówienia wysyłane są w przeciągu 1-2 dni roboczych. Przy zamówieniu powyżej 300 zł wysyłka gratis!

Suplement diety Jarrow Formulas B-12 i kwas foliowy zawiera 1000 mcg witaminy B12 w formie metylokobalaminy oraz 400 mcg kwasu foliowego w postaci Qutrefolic®. Ta aktywna biologicznie postać witaminy B12 pełni wiele, bardzo istotnych funkcji ochronnych dla organizmu. Kwas foliowy jest również w formie metylowanej, co znacząco zwiększa wchłanialność tej witaminy. Dodatkowo dzięki formie tabletek do ssania wchłania się już w jamie ustnej, dzięki czemu jest lepiej przyswajalna niż inne formy tabletek.

 

Stosowanie witaminy B12 może zapobiegać niedokrwistości oraz anemii.  Wpływa na funkcjonowanie mózgu, zapewnia prawidłowy skurcz mięśni. Jest niezbędna do przekształcania homocysteiny - aminokwasu wywołującego stan zapalny naczyń i powstawanie zakrzepów wewnątrznaczyniowych w aminokwas metioninę. W ten sposób witamina B-12 pomaga zapobiegać chorobom serca i udarom.

Jest bardzo istotnym elementem zapobiegającym niszczeniu nerwów, pobudza normalny wzrost i rozwój człowieka poprzez chronienie i utrzymywanie w dobrym stanie osłonek mielinowych komórek nerwowych.

 

Skutki niedoboru witaminy B12 są bardzo niebezpieczne. Jej nieprawidłowy poziom jest bardzo groźny, gdyż może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w obrębie układu nerwowego. Za niski poziom witaminy B12 również może być przyczyną chorób układu sercowo-naczyniowego i podwyższonego poziomu homocysteiny. 

Szczególnie wegetarianie i weganie powinni sięgnąć po suplementację witaminą B-12, ponieważ jest ona witaminą, której głównym źródłem jest mięso. Drugą grupą są osoby starsze i seniorzy u których wraz z wiekiem narastają problemy ze wchłanianiem tego składnika. Również sportowcy obciążeni dużym wysiłkiem, często wykazują spore niedobory witaminy B12.

 

Preaprat Jarrow zawiera aż 400 mcg najlepiej wchłanialnego i biodostępnego kwasu foliowego w opatentowanej formule Quaterfolic®. W swojej budowie jest podobny do zredukowanej, aktywnej postaci kwasu foliowego. Dzięki temu jego przyswajalność jest na dużo wyższym poziomie niż w przypadku zwykłej formy kwasu foliowego.

Niedobór kwasu foliowego jest jednym z najczęstszych braków wśród składników odżywczych, jakie występują u współczesnego człowieka. Odpowiedni jego poziom jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowanie naszego organizmu.

Kwas foliowy jest niezbędny w procesie produkcji krwi i jest jednym ze składników stosowanym przy leczeniu niedokrwistości. Oprócz osób starszych suplementację kwasu foliowego muszą stosować kobiet przed, w trakcie i po ciąży. Badania wykazały, że niskie stężenie kwasu foliowego w osoczu kobiet może doprowadzić do wolniejszego rozwoju płodu oraz zwiększonego ryzyka chorób wrodzonych nienarodzonego dziecka.

Kolejną ważną właściwością kwasu foliowego jest jego znaczenie w przypadku metabolizmu nadmiaru homocysteiny. Zbyt niski poziom folianów we krwi przyczynia się do zwiększonego jej stężenia. To z kolei prowadzi do ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego.

 

Podsumowując, Jarrow Formulas B-12 i kwas foliowy to sprawdzony suplement przy uzupełnianiu niedoborów tych składników. Witaminę B12 i kwas foliowy powinni suplementować przede wszystkim weganie i wegetarianie, ale na jej niedobory cierpią coraz częściej również osoby na diecie tradycyjnej. 

Wysyłka kurierska:

  • płatność przelewem na nasze konto lub szybkimi płatnościami Przelewy24 – dostawa 9,90 zł
  • płatność kurierowi przy odbiorze – dostawa 12,90 zł
  • zamówienie powyżej 300 zł – wysyłka gratis

Wysyłka do paczkomatu:

  • płatność przelewem na nasze konto lub szybkimi płatnościami Przelewy24 – dostawa 12,90 zł
  • zamówienie powyżej 300 zł – wysyłka gratis

Sposób użycia

Najlepiej spożywać 1 tabletkę dziennie.

 

Przeciwskazania

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zrównoważonej diety. Ważna jest zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia. W opakowaniu jest saszetka z pochłaniaczem wilgoci – nie spożywać!

 

Przechowywanie

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Napisz własną recenzję
Dodaj własną opinięJarrow Formulas B-12 i kwas foliowy formy metylowane 100 tabletek do ssania
Ocena

Jarrow Formulas to firma pochodząca z Los Angeles. W Polsce zyskuje coraz większą popularność głównie ze względu na wysoką jakość swoich produktów. Najbardziej cenionymi produktami tej firmy są kwasy EPA i DHA, Zinc Balance z dodatkiem miedzi w zastrzeżonej formule L-OptiZinc® czy kompleks witamin z grupy B - B-Right. Jarrow Formulas wykorzystuje bardzo dobrej jakości substraty do produkcji swoich suplementów. Dodatkowo firma stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu znajdziemy w ich ofercie najnowsze suplementy, których działanie został udowodnione badaniami naukowymi.Podmiot odpowiedzialny:

Olivit Sp. z o.o., ul. Blacharska 11, 61-006 Poznań, NIP: 7831730791, Regon: 362497678

Składniki
Składnik Zawartość %RWS
Witamina B12 (metylokobalamina) 1000mcg -
Folian Quatrefolic® (jako glukozamina 5 MTHF) 400mcg -
Witamina B6 (z chlorowodorek pirydoksyny i pirydoksalu-5-fosforanu (P-5-P)) 1.5mg -
Składniki: ksylitol, celuloza, aromat cytrynowy, kwas cytrynowy, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.
%RWS - dzienna referencyjna wartość spożycia

Wszystkie teksty na stronie mybionic.pl są naszego autorstwa. Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994r. O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.z 2006r. Nr 90, póz. 631 z Poznań. Zm.) kopiowanie całości lub części opisu oraz rozpowszechnianie zabronione pod groźbą kary finansowej!