Cholesterol

Preparaty obniżające cholesterol zawierają naturalne ekstrakty, które pomagają skutecznie poprawić wyniki lipidogramu. Czym dokładnie jest cholesterol? Jakie funkcje pełni w ludzkim organizmie? I co zrobić, gdy jego poziom jest zbyt wysoki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 68 produktów

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlasz 1-24 z 68 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

Preparaty na cholesterol

 

Cholesterol reprezentuje grupę lipidów i jest syntetyzowany wyłącznie przez organizmy zwierzęce. W ludzkim ciele jest on wytwarzany w wątrobie, ale może być on również dostarczany wraz z dietą. Jest on rozprowadzany po ustroju przez lipoproteiny, wśród których wyróżniamy kilka podtypów, w tym trójglicerydy oraz frakcje HDL i LDL. Posiadają one zróżnicowane funkcje, a ich odpowiednie stężenie jest kluczowe dla zachowania układu sercowo-naczyniowego w zdrowiu. 

 

Frakcja HDL charakteryzuje się wysoką gęstością i w literaturze popularnonaukowej nazywana jest dobrą. Wiąże ona nadmiar cholesterolu w organizmie i transportuje go do wątroby, w której może on zostać zmagazynowany. Frakcję LDL natomiast cechuje niska gęstość, a do jej zadań należy przenoszenie cholesterolu z wątroby do poszczególnych miejsc w ciele. 

 

Cholesterol całkowity u zdrowego dorosłego nie powinien wykraczać poza pułap 200 mg/dl. Specjaliści rekomendują, aby poziom frakcji HDL wynosił co najmniej 40 mg/dl, a frakcji LDL nie był wyższy niż 150 mg/dl. Jeśli natomiast chodzi o trójglicerydy, powinny one utrzymywać się poniżej 150 mg/dl. 

 

Jakie są konsekwencje zdrowotne zbyt wysokiego cholesterolu? Najpoważniejszą z nich jest rozwój choroby wieńcowej, jednak złe wyniki lipidogramu nierzadko zwiastują również miażdżycę oraz incydenty sercowo-naczyniowe, w tym zawał serca i udar mózgu. Jakie preparaty na cholesterol przyjdą ci na pomoc w takim wypadku?

 

Dobre tabletki na cholesterol zawierają w swoim składzie naturalne substancje obniżające jego poziom. Na szczególną uwagę zasługują:

 

sylimaryna – pozyskiwana z ostropestu plamistego, doskonale sprawdza się jako element uzupełniający w profilaktyce sercowo-naczyniowej;

 

berberyna – suplementy z jej zawartością obniżają stężenie zarówno trójglicerydów, jak i całkowitego poziomu cholesterolu we krwi;

 

fermentowany czerwony ryż – jest on polecany pacjentom borykającym się ze zbyt wysokim stężeniem cholesterolu LDL;

 

karczoch – ekstrakty na jego bazie spowalniają proces odkładania się blaszki miażdżycowej w żyłach, a zawarta w nim cynaryna pobudza wydzielanie żółci i zmniejsza syntezę cholesterolu;

 

gorzki melon – oferuje całe spektrum prozdrowotnych właściwości, a jedną z nich jest pozytywny wpływ na wyniki lipidogramu;

 

resweratrol – działa antyoksydacyjnie, reguluje ciśnienie krwi poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych oraz obniża wchłanianie frakcji LDL w ich ścianach.

 

Tabletki na cholesterol – skutki uboczne

 

Tabletki na cholesterol a skutki uboczne – to częste zagadnienie dyskutowane przez osoby chcące zatroszczyć się o swoje zdrowie. Czy powyższe preparaty są bezpieczne do stosowania na co dzień? Jeśli lekarz przepisał ci farmaceutyki statynowe, warto mieć świadomość ich wpływu na nasz ustrój. W niektórych przypadkach są one przyczyną miopatii, czyli zaburzenia funkcjonowania komórek mięśniowych, czego konsekwencją jest uczucie osłabienia. Ponadto dane naukowe wskazują na korelację między ich zażywaniem a rozwojem zespołu metabolicznego. Mogą one także wywoływać szereg uciążliwych dolegliwości, w tym bóle głowy, bezsenność, wysypkę oraz symptomy w obrębie układu pokarmowego. Zaleca się zatem zacząć walkę z omawianą przypadłością od tabletek bez recepty na cholesterol. W ich skład zwykle wchodzą naturalne substancje ziołowe, które doskonale radzą sobie z obniżaniem jego ,,złej” frakcji, a co za tym idzie – poprawiają ogólne parametry lipidogramu.

 

Szukasz sprawdzonych ziołowych preparatów na cholesterol? W takim razie wiedz, że w MyBionic dostępnych jest co najmniej kilka opcji. Pamiętaj, że współpracujemy wyłącznie z najlepszymi wytwórcami na rynku, którzy na co dzień wdrażają najwyższe standardy produkcyjne. Wśród najchętniej wybieranych specyfików znajdują się tabletki i kapsułki, jednak u nas masz również do dyspozycji proszek. Jaki produkt wybrać? Kieruj się swoimi preferencjami – my polecamy przede wszystkim:

 

  • Lipotropic Factors Solgar na cholesterol (100 tabletek),
  • Beta-Sitosterol Swanson na cholesterol 320 mg (30 kapsułek),
  • Full Spectrum Alfalfa Swanson cholesterol 400 mg (60 kapsułek),
  • Cholesterol Singularis Superior Morwa Biała Forte Kompleks (60 kapsułek),
  • Cholesterol Singularis Cholesteron Plus (60 kapsułek),
  • Cholesterol Singularis Superior Morwa Biała Fasolamina (60 kapsułek),
  • ForMeds F-Lysine Lizyna w proszku (60 porcji),
  • Essence Gotu Kola 400 mg (90 tabletek),
  • Aliness Kwas Alfa Liponowy R-ALA 200 mg (60 tabletek),
  • Himalaya Pilex (100 tabletek),
  • Natrol Kwas Alfa Liponowy ALA Długotrwałe Uwalnianie (45 tabletek),
  • Xenico Bergamil Forte (30 kapsułek),
  • Xenico Monolipid K Forte (30 tabletek),
  • Noble Health Czarny czosnek (60 kapsułek).

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite