Alergie

Alergia to przypadłość, z którą zmaga się nawet co trzecia osoba na świecie. Może wywołać ją niemal wszystko, począwszy od żywności, przez środki chemiczne, po leki i pyłki drzew. W jednym przypadku potrafi przejść niemal bez echa, a jeszcze w innym utrudnia codzienne funkcjonowanie. Na szczęście można złagodzić jej przebieg, sięgając po sprawdzone suplementy diety. Które z nich zasługują na szczególną uwagę? MyBionic przedstawia najlepsze kapsułki, płyn, proszek i tabletki na alergie!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 22 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 22 wyników

Ustaw kierunek malejący

Objawy alergii

 

Jakie są najczęstsze objawy alergii? Ich lista jest bardzo długa – w zależności od jej rodzaju u chorych można zaobserwować nieżyt nosa, katar sienny, zmiany skórne, łzawienie oczu, a nawet duszności. W skrajnych przypadkach może dojść do wstrząsu anafilaktycznego, który manifestuje się m.in. kołataniem serca, osłabieniem, uczuciem niepokoju, bólem głowy, wymiotami, obrzękami, rumieniem i mrowieniem skóry oraz opuchlizną gardła i języka. 

 

Alergia krzyżowa

 

Z alergią krzyżową mamy do czynienia w momencie, gdy u danej osoby wystąpią jej objawy po kontakcie z alergenem, na który wcale nie jest uczulona – dzieje się tak, ponieważ wykazuje on podobieństwo do pierwotnego alergenu. Dla przykładu – u osób uczulonych na pyłek brzozy nierzadko pojawiają się niepokojące symptomy po spożyciu jabłka. 

 

Alergia pokarmowa

 

Jak sama nazwa wskazuje, alergia pokarmowa to zespół objawów będących następstwem nieprawidłowej reakcji organizmu na określone produkty spożywcze. Co ciekawe, może ona obejmować pokarmy, które spożywamy od zawsze i które wcześniej nam nie szkodziły. Alergię można mieć niemal na wszystko – owoce, warzywa, nabiał, przyprawy i wiele innych. 

 

Alergia na mleko

 

Alergia na mleko to jedna z najczęściej diagnozowanych alergii pokarmowych, która może dotyczyć jednego bądź kilku składników mleka. Wbrew pozorom nie manifestuje się ona jedynie dolegliwościami ze strony układu pokarmowego – w jej przebiegu może pojawić się także suchy kaszel, szorstkość skóry, a nawet chroniczny katar i zapalenie ucha. W większości przypadków obserwuje się ją u dzieci, które mają jeszcze nie do końca dojrzałą barierę jelitową. 

 

Alergia na laktozę 

 

Alergia na laktozę – a właściwie nietolerancja laktozy – to następstwo niedoboru laktazy, czyli enzymu odpowiadającego za rozkładanie tego dwucukru. Obserwuje się ją znacznie częściej u dorosłych niż u dzieci. Warto mieć świadomość, że laktoza nie kryje się jedynie w nabiale – można natknąć się na nią m.in. w niektórych słodyczach, gotowych daniach, konserwach, napojach oraz lekach. 

 

Alergia na białko mleka krowiego

 

Wbrew pozorom złe samopoczucie po spożyciu mleka i jego przetworów nie zawsze ma związek z laktozą. Równie częstym zjawiskiem jest alergia na białko mleka krowiego, zwłaszcza β-laktoglobulinę, czyli białko serwatkowe. Co ciekawe, w mleku znajduje się około 30 różnych białek i każde z nich może być potencjalnym alergenem. 

 

Alergia na gluten

 

Kolejną alergią znajdującą się w czołówce tych najpopularniejszych jest alergia na gluten. Gluten to nic innego jak mieszanina białek pochodzenia roślinnego występująca w ziarnach niektórych zbóż, włączając w to jęczmień, żyto oraz pszenicę. Wbrew powszechnym opiniom nie jest ona tym samym co celiakia – ta ostatnia jest chorobą o podłożu autoimmunologicznym, która charakteryzuje się bardzo silną nadwrażliwością na ten składnik. 

 

Alergia na jajka

 

Poruszając temat alergii pokarmowych, nie sposób nie wspomnieć również o alergii na jaja. Ich najbardziej alergizującym elementem jest białko, ponieważ to w nim kryją się wszystkie kluczowe alergeny. Jednym z nich jest lizozym, który wywołuje objawy nawet u 60% osób zmagających się z alergią na jajka

 

Alergia na truskawki

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że alergię mogą wywołać nawet tak niepozorne owoce jak truskawki. Co prawda dotyczy ona najczęściej dzieci, niemniej jednak przypadki uczulenia na ten składnik zdarzają się również u dorosłych. W razie jego wystąpienia należy unikać nie tylko świeżych owoców, ale także przetworów na ich bazie. 

 

Alergia na alkohol

 

Alergia na alkohol może pojawić się po spożyciu każdego napoju wyskokowego, choć najrzadziej obserwuje się ją po wypiciu alkoholu etylowego, np. wódki pozbawionej jakichkolwiek dodatków. Zwykle manifestuje się ona uderzeniami gorąca, a także zaczerwienieniem twarzy i dekoltu. 

 

Alergia u niemowląt

 

Niektóre alergie ujawniają się na bardzo wczesnym etapie życia – nawet u kilkutygodniowych dzieci. W jaki sposób manifestuje się alergia u niemowlaka? Może ona dotyczyć zarówno skóry, jak i układu pokarmowego czy dróg oddechowych. Wśród produktów, które najczęściej uczulają dzieci do 1. roku życia, wymienia się mleko i jego przetwory, orzechy, jajka, cytrusy, ryby oraz czekoladę. 

 

Objawy alergii pokarmowej u niemowląt

 

Objawy alergii pokarmowej u niemowląt bywają bardzo zróżnicowane – wskutek kontaktu z alergenem u malucha może pojawić się wysypka, rumień, bóle brzucha, biegunka, wymioty oraz niepokój. Do innych symptomów alergii u dziecka w tym wieku należy kaszel, katar, świszczący oddech oraz problemy z oddychaniem. 

 

Leki na alergię dla dzieci

 

Po jakie leki na alergię dla dziecka warto sięgnąć? Wiele zależy od jej rodzaju i nasilenia objawów. Doskonałą opcją dla nieletnich będą preparaty w formie żelu (w przypadku zmian skórnych) oraz kropli lub proszku do rozpuszczania w wodzie, które są znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze do podania kilkulatkowi niż tabletki czy kapsułki. 

 

Zioła na alergię

 

Jeśli pojawią się u ciebie dokuczliwe symptomy, możesz wspomóc się niektórymi roślinami. Jakie zioła na alergię warto przyjmować? Na tej liście znajduje się m.in. rumianek, dziurawiec, skrzyp polny, czarnuszka, wiesiołek oraz zielona herbata. Przed ich zastosowaniem koniecznie upewnij się, czy nie jesteś na nie uczulony – w przeciwnym razie tylko nasilisz swój problem. 

 

Leki na alergię bez recepty

 

Szukasz sprawdzonych lekarstw na alergię bez recepty? Wiedz, że znajdziesz je właśnie na naszej stronie! Nasza oferta obejmuje szereg preparatów, które pomogą ci skutecznie uporać się z przykrymi dolegliwościami. Niezależnie od tego, na które suplementy na alergię postawisz, możesz liczyć na wysoką jakość i bezpieczeństwo! 

 

Suplementy na alergię w kapsułkach

 

Przykładowe suplementy na alergię w kapsułkach: 

  • Now Foods Gluten Digest (60 kapsułek), 
  • Now Foods Probiotic-10 25 bilion (100 kapsułek). 

Suplementy na alergię w proszku

 

Przykładowe suplementy na alergię w proszku:

  • Nature Science Mycobiotic NS (35 g), 
  • Nature Science Biotic One NS (35 g), 
  • Nature Science BiotiC PRO (100 g). 

Suplementy na alergię w płynie

 

Przykładowe suplementy na alergię w płynie:

  • Aura Herbals Srebro Koloidalne 50 ppm Argentum 200 (500 ml), 
  • Alter Medica Srebro Koloidalne Argentum (500 ml). 

Suplementy na alergię w żelu 

 

Przykładowy suplement na alergię w żelu:

  • Aura Herbals Srebro Koloidalne 25 ppm Argentum 200 (150 ml). 

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite