Homocysteina

Homocysteina to aminokwas siarkowy powstający wskutek konwersji metioniny do cysteiny. Jest ona istotnym kryterium diagnostycznym w wielu różnych schorzeniach – szczególnie niebezpieczny jest jej nadmiar, który prowadzi do rozwoju poważnych chorób, w tym miażdżycy. Na szczęście istnieje szereg produktów regulujących jej poziom, wśród których prym wiedzie kwas foliowy, witamina B12 oraz betaina. Twoim celem jest obniżenie stężenia homocysteiny? Preparaty od MyBionic z pewnością ci w tym pomogą!

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 9 wyników

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Wyświetlono 9 wyników

Ustaw kierunek malejący

Homocysteina – preparaty

 

MyBionic posiada w swojej ofercie sprawdzone regulatory homocysteiny – tabletki i kapsułki od renomowanych firm, cieszących się zaufaniem wśród konsumentów. U nas możesz liczyć na dobrą jakość, wysoką skuteczność i przystępne ceny. Wszystkie nasze suplementy wytwarzane są ze starannie wyselekcjonowanych składników, podlegających ścisłym i rygorystycznym kontrolom. Chciałbyś skorzystać z wyjątkowych właściwości betainy lub innych związków? U nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, począwszy od olejów i probiotyków, przez adaptogeny i antyoksydanty, po zioła, witaminy i minerały!

 

Regulator homocysteiny – kapsułki

 

Regulator homocysteiny – preparaty w kapsułkach: 

  • Bionic Homocysteine Blocker (60 kapsułek), 
  • Now Foods Betaine HCL (120 kapsułek), 
  • Life Extension TMG – Betaina bezwodna (60 kapsułek). 

Regulator homocysteiny – tabletki

 

Regulator homocysteiny – preparat w tabletkach:

  • Now Foods TMG Betaina (100 tabletek). 

Homocysteina w ciąży

 

Dlaczego warto badać homocysteinę w ciąży? Przede wszystkim dlatego, że jej nieodpowiedni poziom może negatywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie przyszłej mamy oraz na rozwój maluszka. Wśród najpoważniejszych skutków hiperhomocysteinemii wymienia się wewnątrzmaciczne obumarcie płodu oraz poronienie. Jej konsekwencją może być także odklejenie się łożyska, uszkodzenie cewy nerwowej u dziecka oraz zahamowanie jego wzrostu. Ponadto wraz ze skokiem stężenia homocysteiny zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży pozamacicznej. A jak nadmiar tego aminokwasu przekłada się na kondycję psychofizyczną ciężarnej? Największym zagrożeniem dla kobiety jest stan przedrzucawkowy oraz ryzyko powstania zakrzepów krwi i rozwinięcia się miażdżycy, które mogą skończyć się nawet udarem lub zawałem serca. Należy podkreślić, że hiperhomocysteinemia nie pozostaje również bez znaczenia dla osób planujących potomstwo. Okazuje się bowiem, że nadmiar tego związku sprzyja niepłodności, a do tego utrudnia implantację zarodka w macicy. Niezależnie od tego, czy planujesz uregulować homocysteinę w ciąży czy przed poczęciem, koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem i wspólnie dobierzcie stosowne specyfiki. 

 

Homocysteina u dzieci 

 

Czym grozi nadmiar homocysteiny u dzieci? Według doniesień naukowych jest on u nich tak samo niebezpieczny jak u dorosłych. W świecie medycyny znane są przypadki, w których u nieletnich dochodziło do uszkodzenia tętnic i żył, a nawet do rozległych zmian miażdżycowych. U maluchów można zauważyć także zaburzenia rozwoju oraz nieprawidłowości w funkcjonowaniu ich układu nerwowego. Skąd właściwie bierze się powyższa przypadłość u osób w tej grupie wiekowej? Według obserwacji naukowców jest ona m.in. wynikiem nieodpowiedniej diety, zawierającej zbyt mało źródeł witamin z grupy B, zwłaszcza kwasu foliowego i witaminy B12. Innym wywołującym ją czynnikiem jest mutacja genu MTHFR, której następstwem jest upośledzenie wchłaniania witaminy B9. Po stwierdzeniu zbyt wysokiego stężenia homocysteiny u dziecka nie podejmuj żadnych działań na własną rękę i przeprowadź leczenie pod okiem specjalisty.

 

Homocysteina u mężczyzn 

 

Według statystyk podwyższony poziom homocysteiny częściej stwierdza się u mężczyzn – zwłaszcza tych w podeszłym wieku – niż u kobiet. Należy pamiętać, że może on prowadzić do wielu innych schorzeń poza tymi wymienionymi powyżej – wśród nich wymienia się m.in. osteoporozę, insulinooporność, cukrzycę, niedoczynność tarczycy, a także chorobę Alzheimera i Parkinsona. Oczywiście do ich rozwoju może dojść u każdego, niezależnie od płci. Jak obniżyć homocysteinę u mężczyzn? Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po preparaty z betainą – aminokwasem będącym jednym z jej głównych regulatorów. Zanim jednak wdrożysz jakiekolwiek specyfiki do swojej suplementacji, powinieneś omówić tę kwestię z lekarzem.

 

Bibliografia +
Search engine powered by ElasticSuite